Ścigane prawnie działania dotyczące domów publicznych doprowadziły do aresztowania trzech osób w dwóch różnych miastach Stanów Zjednoczonych – Bostonie i Kalifornii. Prokuratura twierdzi, że wśród klientów tej nielegalnej działalności znajdowali się ludzie ze świata polityki, medycyny, prawa oraz wojska. Wiele osób z listy VIP-ów, które korzystały z usług tego procederu, nadal pozostaje niezidentyfikowanych. Wymienione osoby były zmuszone do udostępniania swoich prywatnych danych, takich jak informacje o miejscu pracy czy numer karty kredytowej.

Departament Sprawiedliwości USA podał informacje o tożsamości aresztowanych w związku z tym przypadkiem. Są to James, Han i Junmyung Lee, oskarżeni o zarządzanie siecią domów publicznych ukrytych na terenie Bostonu oraz przedmieść Waszyngtonu, w stanie Wirginia. Według doniesień, głównie zatrudniali Azjatki do świadczenia usług seksualnych dla zamożnych klientów w luksusowych apartamentach.

Prokuratorzy utrzymują, że w gronie klientów znajdowali się ludzie ze świata polityki, pracownicy wielkich firm technologicznych i farmaceutycznych, lekarze, oficerowie wojskowi, osoby z certyfikatami bezpieczeństwa, profesorowie uniwersyteccy, prawnicy oraz naukowcy. Mimo to, identyfikacja setek innych klientów nadal nie jest zakończona.