W czwartek, 8 lutego, wieczorem miało miejsce tragiczne zdarzenie. Na niechronionym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Małej, gminie Dobre Miasto, doszło do kolizji samochodu osobowego marki Volvo z pociągiem. Obecnie na miejscu trwają intensywne prace policyjne mające na celu ustalenie szczegółów tego zdarzenia.

Z rozmowy z młodszym aspirantem Andrzejem Jurkunem z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dowiedzieliśmy się, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do oficera dyżurnego tej jednostki w czwartkowe popołudnie. Wynikało z niego, że 23-letnia kobieta, kierująca Volvo, wjechała na nieostrzeżony przejazd kolejowy i doszło do zderzenia jej pojazdu z pociągiem relacji Olsztyn-Braniewo.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia 23-letnia kierowca i 21-letnia pasażerka zostały przewiezione do szpitala. Zarówno kobieta za kierownicą samochodu, jak i maszynista prowadzący pociąg byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

W pociągu znajdowało się 9 pasażerów. Z powodu tego tragicznego zdarzenia ruch na linii kolejowej Olsztyn-Braniewo został wstrzymany.