Obecnie jesteśmy świadkami fascynującego wydarzenia technologicznego – Lenovo Tech World 2023. Targi te koncentrują się głównie na prezentacji nowych technologii, z naciskiem na sztuczną inteligencję. Wśród wielu uczestników, Motorola wyróżnia się swoją aktywnością, prezentując elastyczny wyświetlacz, a także zapowiadając integrację funkcji opartych na sztucznej inteligencji z ich smartfonami. Niektóre z tych zapowiedzi budzą duże zainteresowanie.

Obserwujemy ciekawe trendy w rozwoju technologii smartfonów. Wyraźny wzrost wydajności sprzętu idzie w parze z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i poszerzaniem możliwości tych urządzeń. Już przyzwyczailiśmy się do idei składanych smartfonów, jednak niektórzy producenci, jak Honor ze swoim modelem o kształcie torebki, pragną pójść o krok dalej. Tym razem Motorola zdecydowała się zaskoczyć podczas Lenovo Tech World 2023.

Firma zaprezentowała prototyp smartfona z elastycznym 6,9-calowym ekranem pOLED (FHD+), który można założyć na nadgarstek, tak jak zegarek smartwatch. Urządzenie może pracować w różnych konfiguracjach, a system operacyjny Android automatycznie dostosowuje się do jego pozycji. Na razie jest to jedynie koncepcja, jednak niewątpliwie bardzo intrygująca.