Ogromna część z nas uwielbia swoje ogrody – są doskonałym miejscem relaksu, odprężenia, stwarzając również idealną atmosferę do wspólnego spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Nic więc dziwnego, że altana ogrodowa i jej aranżacja stanowi kwestię priorytetową dla wielu posiadaczy zielonej przestrzeni. Jak właściwie wykonać aranżację altany ogrodowej? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Aranżacja altany ogrodowej a jej wyposażenie – jakie akcesoria warto wybrać?

Każdy profesjonalny projektant czy architekt doskonale zdaję siebie sprawę, że to właśnie szczegóły i detale odgrywają niebagatelną rolę w procesie tworzenia całej aranżacji. Połączone z funkcjonalnymi i designerskimi elementami sprawiają, że efekt końcowy wykonanych projektów pozwala na uzyskanie zadowalających rezultatów. Te ogólne założenia teoretyczne należy także przełożyć na aranżację altan ogrodowych.

W pierwszej kolejności należy określić wielkość dostępnej przestrzeni przeznaczonej na zaaranżowanie. W tej kwestii warto być zwolennikiem zasady „mniej znaczyć więcej”. Nowoczesne aranżacje altan cechują się wysokiej jakości produktami oraz przestronnością. Drugi niezwykle istotny krok to określenie stylu architektonicznego, w jakim chcemy wykonać aranżację naszej altany ogrodowej. Nowoczesny, loftowy, industrialny, klasyczny czy boho to jedne z najbardziej popularnych i powszechnie wykorzystywanych.

Jakie wyposażenie wybrać aranżując altanę ogrodową?

Wybór wyposażenia do aranżowanej altany ogrodowej zależy od indywidualnych preferencji i upodobań użytkowników, jak również jej przeznaczenia. Jeśli altana ma być przede wszystkim miejscem relaksu, wytchnienia i odpoczynku w najbliższym gronie, wówczas warto postawić na pokaźnych rozmiarów wypoczynek ogrodowy, fotele, hamaki czy huśtawki zwane bocianimi gniazdami.

W altanie nie powinno zabraknąć także miejsca do spożycia wspólnych posiłków, czy gry w ulubione planszowe rozgrywki. Jeśli zaś altana ogrodowa i jej aranżacja przeznaczona jest przede wszystkim do organizacji różnego rodzaju eventów związanych z różnymi okazjami, wówczas powinna ona zostać wyposażona w kanapę czy narożnik ogrodowy, stolik kawowy oraz parkiet.

Niezbędne akcesoria podczas aranżacji altan ogrodowych

Altany ogrodowe i ich aranżację stwarzają ogromne możliwości do uwolnienia swojej twórczości i kreatywności. By nasza altana zachwycała nas nie tylko swoją funkcjonalnością i wygodą, ale także doskonałą prezencją i designem, należy dobrać do niej właściwe dodatki i akcesoria.

Z całą pewnością tworząc wystrój naszej altany, nie powinniśmy zapomnieć o roślinności ozdobionej efektownymi donicami, które dopasowane są do pozostałych elementów. Ozdoby ścienne odgrywają kluczowe znaczenie. Girlandy, zwiewne zasłony spięte pokaźnymi klamrami, łapacze snów, dzwonki- wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji posiadacza altany. By uzyskać doskonałe efekty aranżacyjne, nie powinniśmy zapomnieć o oświetleniu. Lampy stojące jak również ścienne światełka będą absolutnym strzelałem w dziesiątkę. Do aranżacji ogrodowych altan dedykowane są także lampiony czy lampy zasilane promieniowaniem słonecznym, co pozwala na znaczne oszczędności energii elektrycznej.

Wykonanie funkcjonalnej i designerskiej aranżacji altany ogrodowej wymaga wykonania przemyślanego projektu. Co więcej, wszelkie wybrane wyposażenie oraz dekoracje powinny tworzyć ze sobą jedną, spójną całość. Przemyślana aranżacja altany ogrodowej sprawi, że jej użytkowanie będzie czystą przyjemnością, zarówno dla domowników, jak i przybyłych gości. Przekonaj się o tym osobiście.