Najbliższy weekend będzie testem cierpliwości dla klientów wiodących banków. Aż 7 z nich zapowiedziało bowiem planowane przerwy techniczne. Musimy się zatem liczyć z takimi uniedogodnieniami, jak utrudniony dostęp do bankowości internetowej, czy problem ze skorzystaniem z usługi BLIK.

Weekendowe utrudniania związane z przerwami technicznymi rozpoczną się w większości banków dzisiaj o godz. 22:00. Klienci ING Banku Śląskiego do godz. 2:00 nie będą mieli możliwości otwarcia nowego konta, aktualizacji podanego dokumentu tożsamości ani zastrzeżenia go, odwołania zastrzeżenia dokumentu tożsamości, a także złożenia wniosku o pożyczkę. Należy się również spodziewać utrudnień podczas korzystania z usług bankowości internetowej.

Na dłuższą przerwę muszą przygotować się osoby posiadające konto bankowe w Alior Banku. Instytucja zapowiedziała prace serwisowe trwające od godz. 23:00 aż do godz. 6:00. W tym czasie nie będzie możliwości skorzystania z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Na podobne przykrości zostaną narażeni klienci Getin Noble Banku, w którym prace serwisowe potrwają od 23:30 do 7:00. W tych godzinach należy się spodziewać ograniczonego dostępu do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Najkrócej potrwa przerwa techniczna w Banku Polskiej Spółdzielczości. Klienci instytucji muszą się liczyć z trudnościami w dostępie do bankowości internetowej od godz. 23:00 do godz. 1:00.

Na dużą próbę wystawia swoich klientów Santander Bank, który ma w planach, aż trzy przerwy techniczne. Między godz. 22:00 a 7:00 niemożliwe będzie korzystanie z usługi BLIK, wykonywanie przelewów natychmiastowych, skorzystanie z kantoru Santander oraz płatność na stronach sklepów internetowych.  Natomiast w godzinach 23:007:00 nie będzie można skorzystać z bankowości elektronicznej ani aplikacji mobilnej.  Dodatkowo od godz. 24:00 do godz. 2:00  nie będzie możliwości wypłacenia pieniędzy z bankomatów.

Klienci Banku Pocztowego muszą przygotować się na utrudnienia między 3:00 a 7:00 w najbliższą niedzielę. Utrudnione będzie wówczas wykonywanie transakcji w Internecie z usługą 3D Secure.

Również klienci Banku Pekao muszą liczyć się z utrudnieniami. W tym przypadku prace serwisowe będą prowadzone dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek od godz. 1:00 do godz. 4:00.  W tym czasie nie będzie można skorzystać z usługi BLIK, terminala płatniczego, karty debetowej, nie wypłacimy gotówki z bankomatu, ani nie przelejemy środków z karty kredytowej.