Oczekiwany moment debiutu nowej linii smartfonów od Samsunga nieuchronnie się zbliża, co skutkuje coraz częstszym pojawianiem się w Internecie detalicznych informacji oraz nieoficjalnych przecieków dotyczących specyfikacji i wyglądu urządzeń z serii S24. W tym artykule skupimy się na tym, co najprawdopodobniej znajdzie się w modelach S24+ i S24 Ultra.

Steve „OnLeaks” Hemmerstoffer oraz portale GizNext i Smartprix ujawnili renderowane obrazy oraz filmiki 360-stopniowe prezentujące z każdej perspektywy modele Galaxy S24 Plus i Ultra, zaledwie kilka godzin po podobnym wycieku dotyczącym standardowego modelu Galaxy S24. Nie należy oczekiwać drastycznych zmian w konstrukcji Galaxy S24+. Najbardziej widoczna modyfikacja to zakrzywione narożniki urządzenia. Przekątna ekranu ma wynosić 6,7 cala, co jest tylko o 0,1 cala mniejsze od przypuszczalnej wielkości ekranu modelu Ultra. Rendery sugerują, że Galaxy S24+ będzie posiadał metalowy korpus oraz szklane elementy z przodu i z tyłu.

Niezbyt imponująca różnica w wymiarach jest zauważalna, kiedy porównuje się Galaxy S24+ z poprzednim modelem S23+. Nowy model ma prawdopodobnie mieć wymiary 158,5 x 75,9 x 7,75 mm, co oznacza, że może być nieco wyższy, cieńszy i węższy od swojego poprzednika. Z tyłu urządzenia znajdują się trzy aparaty – podobnie jak w modelu Galaxy S23+. Prawdopodobnie są to obiektyw szerokokątny, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw. Dodatkowo, na renderach można dostrzec miejsce na kartę SIM, złącze USB typu C, mikrofon oraz głośnik umiejscowiony na dolnej krawędzi smartfona.

Podobne modyfikacje konstrukcyjne dotyczą modelu Galaxy S24 Ultra. Rendery pokazują, że wygląda on bardzo podobnie do swojego poprzednika, z lekko zakrzywionymi bokami i ostrymi narożnikami. To właśnie ten detal odróżnia go od innych wariantów Galaxy S24, które mają zaokrąglone rogi. Model Ultra będzie prawdopodobnie trochę krótszy niż jego poprzednik S23+, z wymiarami wynoszącymi 162,3 x 79 x 8,7 mm. Wskazuje to na fakt, że mimo mniejszej wysokości, może być nieznacznie szerszy od Galaxy S23 Ultra. Proponowana specyfikacja techniczna mówi o ekranie o przekątnej 6,8 cala, głównym aparacie 200 MP, ultraszerokokątnym aparacie 12 MP, teleobiektywie 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym oraz teleobiektywie 50 MP z 5-krotnym zoomem optycznym. Na renderach widoczne jest dodatkowo złącze USB typu C, mikrofon, głośnik i miejsce na kartę SIM na dolnej krawędzi urządzenia oraz przyciski służące do regulacji głośności i włączania telefonu po prawej stronie.