Podczas pełnienia służby na linii podziału pomiędzy Polską a Białorusią, dwaj żołnierze doznali obrażeń. W wyniku agresywnego incydentu, do którego doszło ze strony grupy cudzoziemców, zostali oni przetransportowani do placówki medycznej. Z informacji przekazanych przez Michała Burę, członka zespołu prasowego Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, wynika, że obu żołnierzy dotknęły urazy twarzy. Zdarzenie miało miejsce w środę.

Na łamach PAP w piątek pojawiły się informacje z ust straży granicznej, że już w środę doszło do ataku na polskich żołnierzy z ramienia grupy cudzoziemców znajdujących się po stronie białoruskiej. Skutkiem tych agresywnych działań było poszkodowanie dwóch służących, którzy natychmiast zostali przewiezieni do szpitala – jak poinformował starszy chorąży Michał Bura.

Z jego relacji wynika również, że migranci byli uzbrojeni w niebezpieczne przedmioty oraz narzędzia, które używali do ataku na służących. W wyniku tego dwaj żołnierze doznali urazu twarzy. Bura dodał, że obaj żołnierze otrzymali niezbędną pomoc medyczną w szpitalu, a jeszcze tego samego dnia opuścili placówkę.