Po 25 latach pracy dla TVN Edward Miszczak przechodzi do konkurencyjnej stacji telewizyjnej, czyli do Polsatu! To szok dla branży medialnej.

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał! Jedno z najważniejszych nazwisk w branży medialnej od stycznia 2023 roku rozpocznie pracę dla Polsatu. Przypominamy, że przez wiele lat Edward Miszczak był członkiem zarządu oraz dyrektorem programowym stacji telewizyjnej TVN. Odpowiadał za wdrożenie najpopularniejszych programów telewizyjnych jak np. „Mam Talent”, „X Factor”, „Taniec z gwiazdami”, „MasterChef”, „Big Brother”. Uznawany jest za „króla polskiej telewizji”.

Przejście Miszczaka do Polsatu wiąże się z pewnością ze skutecznością biznesową oferty programowej oraz jakością telewizji, które pozostaną utrzymane na najwyższym poziomie. Dotychczasowo rolę członka zarządu oraz dyrektora programowego w Polsacie pełniła Nina Terentiew, która przejdzie do rady nadzorczej spółki. Bez wątpienia Terentiew oraz Miszczak to najważniejsze osobowości w świecie mediów w Polsce. Dwa wybitne nazwiska na pokładzie Polsatu z pewnością wróżą sukces.

Kim jest Edward Miszczak?

Edward Miszczak to znany dziennikarz radiowy oraz telewizyjny. Pracę jako dziennikarz zaczynał już w trakcie edukacji w radiu studenckim. Karierę zawodową rozpoczynał od pracy dla Radia Kraków. Był jednym z twórców komercyjnego radia RMF FM. Od 1997 roku był związany ze stacją telewizyjną TVN. W tym roku zrezygnował z funkcji kierowniczej dyrektora programowego. Został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu oraz dyrektora programowego konkurencyjnej telewizji Polsat.

Edward Miszczak ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. We wcześniejszych latach uczył się w Technikum Elektrycznym w Krośnie. Posiada na koncie wiele nagród, które uhonorowały jego działanie w świecie mediów. Został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta w 2014 roku, prestiżową  nagrodą „Człowiek Mediów 2009” w konkursie Media Trendy, a w 2007 roku otrzymał nagrodę Superwiktora za całokształt osiągnięć w branży medialnej.