Google nieustannie pracuje nad polepszaniem jakości obsługi swojego klienta pocztowego, stale wzbogacając go o funkcje opierające się na technologii sztucznej inteligencji. W związku z tym intensywnym rozwojem niektóre, na pozór proste, ale wysoce przydatne funkcje mogą być wprowadzane z opóźnieniem. Do takich właśnie należy najnowsze ulepszenie Gmaila.

Do klienta pocztowego Gmail, który dostępny jest zarówno w formie aplikacji jak i wersji webowej, dociera teraz jedno z najbardziej podstawowych udogodnień. Google dokłada wszelkich starań, by usprawniać działanie tej platformy, która jest integralnym elementem eko-systemu usług oferowanych przez firmę. Bez konta w Gmailu nie można korzystać z pozostałych usług Google’a. Z tego powodu, miliony użytkowników na całym świecie korzystających z tej aplikacji doczekują się regularnie nowych funkcji usprawniających komunikację oraz poprawiających bezpieczeństwo. Wspomnieć również należy o rosnącej roli sztucznej inteligencji, która stopniowo integruje się z tą platformą.

Mechanizm działania najnowszego udogodnienia jest bardzo prosty. Jeśli użytkownik chce zaznaczyć wszystkie wiadomości, musi on jedynie przytrzymać palec na dowolnym mailu w skrzynce odbiorczej. Następnie pojawi się opcja „Zaznacz wszystko”, która pozwala na automatyczne zaznaczenie 50 najnowszych wiadomości. Użytkownik może następnie selektywnie usunąć lub zachować wybrane wiadomości. Jeśli zaś chce zaznaczyć więcej niż 50 wiadomości, wystarczy, że wcześniej przewinie więcej maili, które wtedy zostaną uwzględnione w selekcji.