Według najnowszych danych zgromadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, pierwszy kwartał bieżącego roku obfitował w znaczący wzrost liczby polskich przedsiębiorstw, które ogłosiły bankructwo. W tym okresie upadło dokładnie 112 firm, a porównując tę statystykę do analogicznego czasu w poprzednim roku, kiedy to zanotowano 105 upadłości, możemy zauważyć wyraźną tendencję wzrostową.

W tym samym raporcie Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej czytamy również o znacznym zwiększeniu liczby procesów restrukturyzacyjnych. W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku odnotowano ich aż 1166, co stanowi 10% więcej w porównaniu do danych z ubiegłego roku – informuje „PB”.

Mimo generalnej poprawy płynności i wzrostu liczby zamówień w wielu firmach, specjalistka ds. restrukturyzacji w Continuum Restrukturyzacje – Sylwia Szerenos – zaznacza, że sytuacja związana z bankructwami i procesami restrukturyzacyjnymi faktycznie uległa pogorszeniu. Jak podkreśla, największy problem obecnie ma do pokonania branża transportowa.