Rynek finansowy odczuł negatywny wpływ rosnącego niepokoju związanego z potencjalnym wzrostem napięć między Izraelem a Iranem. W wyniku tych obaw, we wtorek doszło do osłabienia polskiego złotego w stosunku do kluczowych walut światowych, a warszawska giełda doświadczyła spadków. Według eksperta XTB, inwestorzy nie zauważają jeszcze żadnych sygnałów sugerujących stabilizację sytuacji.

Konsekwencje tego globalnego niepokoju były wyraźne na polskim rynku walutowym. Złoty znacznie stracił na wartości. Po godzinie 17:00 we wtorek, kurs dolara amerykańskiego wynosił prawie 4,10 zł, podczas gdy o poranku ten sam kurs wynosił 4,05 zł. To świadczy o osłabieniu złotego o około 1,2 procenta w stosunku do dolara. Spadek wartości złotego jest jeszcze bardziej widoczny w dłuższym okresie – 10 kwietnia kurs USD/PLN wynosił 3,92 zł. Jest to kontynuacja trendu, który zaczął się jeszcze przed weekendem, zanim pojawiły się niepokojące wiadomości z Izraela.

Podobny trend jest obserwowany w przypadku euro. Wspólna waluta europejska była wyceniana we wtorek po godzinie 17:00 na 4,36 zł, co oznacza spadek o 1,3 procenta w porównaniu z kursem porannym poniżej 4,31 zł.