Wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę międzynarodowych mediów, było niedawne spotkanie prezydenta Polski, Andrzeja Dudy, z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. Dziennikarze na całym świecie zwrócili uwagę na fakt, iż Andrzej Duda nie wydaje się być zaniepokojony toczącym się postępowaniem karnym przeciwko Trumpowi. Prasa podkreślała również aktywność Trumpa poza oficjalnymi kanałami dyplomatycznymi, nazywając ją „dyplomacją cienia”. Zauważono także tendencję do gościnności wobec liderów o autorytarnych skłonnościach.

Andrzej Duda i Donald Trump spotkali się w wieczór środy. Pomimo że spotkanie miało prywatny charakter, nie umknęło ono uwadze mediów. Prezydent Duda podsumował spotkanie jako przyjacielskie i odbywające się w przyjemnej atmosferze. Informacje te zostały przekazane po wspólnym posiłku obydwu polityków.

Były prezydent USA podkreślił znaczenie czterech lat ich współpracy, sugerując możliwość jej ponownego podjęcia. „Przeżyliśmy razem cztery niesamowite lata. Być może będziemy musieli to powtórzyć” – powiedział Trump do dziennikarzy. Spotkanie obu liderów wywołało szeroki odzew w mediach anglojęzycznych.