Jeśli postanowiłeś mieć pełniejszy zarost lub określony styl wąsów, to naturalne, że chcesz, aby twój zarost rósł trochę szybciej. Jak sprawić, by szybko zapuścić wąsy?

Przede wszystkim ważne jest, aby przyjąć i zaakceptować swoją genetykę. Niektórzy ludzie mają naturalnie więcej szczęścia i ważne jest, aby nie porównywać się z nikim innym. Możesz mieć różną gęstość włosów, pełnię, teksturę, kolor i tempo ich wzrostu, a wszystkie te elementy mają wpływ na efekt końcowy. Możesz jednak wziąć sprawy w swoje ręce, aby wpłynąć na lepszy, silniejszy, pełniejszy i szybszy ich wzrost.

Skoncentruj się składnikach odżywczych

Jak szybciej zapuścić wąsy? Im lepsze zdrowie, tym silniejszy i stabilniejszy wzrost włosów, również wąsów. Istnieje kilka konkretnych witamin, które pomagają w zapuszczeniu wąsów i są to witaminy: A, C, D i E, wapń, miedź, cynk, biotyna, kwas foliowy, B12, żelazo, magnez, jod i selen.

Najlepszą rzeczą jest upewnienie się, że otrzymujesz wystarczającą ilość witamin, minerałów i pierwiastków śladowych potrzebnych dla zdrowia całego ciała. Jeśli chodzi o dietę, produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 mogą również poprawić zdrowie włosów, takie jak awokado i oliwa z oliwek.

Zadbaj o prawidłową pielęgnację wąsów

Najlepszą radą przy zapuszczaniu wąsów jest dbanie o skórę i zarost. Dobra rutyna oczyszczania i pielęgnacji jest kluczem do wzrostu każdego rodzaju zarostu, a połączenie tego z odpowiednim produktem jest niezbędne. Na pewno słyszałeś też o naturalnych olejkach pielęgnacyjnych, a oto dlaczego są tak dobre dla wąsów: nawilżanie włosów zarostu i brody nie tylko zmniejsza podrażnienie, swędzenie i łuszczenie.

Wzmacnia również łamliwe włosy, a także sprawia, że włosy są grubsze, zmiękczają się i współpracują z dowolnym celem stylizacji, a także rosną dłużej. Składniki olejków współdziałają, aby zarost był nawilżony i elastyczny. Często stosowanymi olejkami do stylizacji i pielęgnowania wąsów są: arganowy i jojoba. Olejki wnikają do wnętrza włosa, aby silnie nawilżyć go i jednocześnie uodparniając na działanie szkodliwych mechanicznych czynników zewnętrznych. Są również świetne do pielęgnacji wrażliwej skóry na twarzy.

Wyeliminuj z diety szkodliwe produkty

Wiesz, co jeszcze zwiększa poziom kortyzolu w organizmie? Alkohol, tytoń i żywność przetworzona. Te elementy diety znacznie hamują wzrost włosów (podobnie jak utrudniają inne funkcje organizmu i wpływają na jasność i elastyczność Twojej skóry). Palenie papierosów jest równie toksyczne dla mieszków włosowych i powoduje ich niszczenie.

Zmniejsz stres i odpocznij

Stres ma ogromny wpływ na całe nasze ciało, w tym na włosy i zarost. Wzrost włosów na twarzy jest bardzo ściśle powiązany z produkcją testosteronu, więc należy unikać rzeczy, które negatywnie wpływają na poziom testosteronu (takich jak brak snu lub podwyższony poziom kortyzolu). Stres może zwiększyć poziom kortyzolu, a ćwiczenia fizyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów na jego zmniejszenie.

Przetestuj naturalne środki przyspieszające porost włosów

Naturalne środki przyspieszające porost włosów to rozwiązanie do stosowania miejscowego, które może sprzyjać wzrostowi wąsów. Produkty te zwiększają krążenie i dostarczają włosom więcej składników odżywczych, co z kolei zapobiega wypadaniu włosów, a nawet przywraca część utraconych włosów i powoduje ich zagęszczenie. Kluczem jest również systematyczność. Aplikacja musi być spójna przez co najmniej 3–6 miesięcy, aby sprawdzić, czy będzie skuteczna.

Pamiętaj o odpowiedniej stylizacji wąsów

Jak stylizować wąsy? Kluczem do uzyskania pożądanego kształtu wąsów oraz do utrzymania ich w zdrowej kondycji jest przycinanie wąsów. Jeżeli będziesz samodzielnie wykonywał stylizację – zadbaj o odpowiedni sprzęt. Zdobądź odpowiednie nożyczki do wąsów i trymer. Przytnij i uformuj zarost do pożądanego wyglądu, a następnie wejdź trymerem i uzyskaj idealną długość wąsów. Zawsze zaczynaj od dłuższego ustawienia trymera, aby stopniowo usuwać włosy. Jeżeli nie masz pewności co do samodzielnego przycinania wąsów, idź do profesjonalnego barbera, który nada Twoim wąsom pożądany styl.

Aby zachować nieskazitelny wygląd wąsów zaleca się zainwestowanie w wysokiej jakości grzebień do wąsów. Najlepiej drewniany – ze względu na jego właściwości zatrzymywania wilgoci. Grzebień do wąsów jest funkcjonalny – pomaga ułożyć zarówno wąsy, jak i brodę, jednocześnie usuwając wszelkie splatania i zapewni ułożenie włosów, które mogłyby wystawać i zepsuć wygląd wąsów. Aby uzyskać szczególnie gęste wąsy, użyj nawilżającego szamponu i odżywki do wąsów i brody, aby zastosowana kombinacja nadała wąsom świeży i lśniący wygląd.

Jak sprawić, by wąsy rosły szybciej? – 7 podstawowych porad dla wąsaczy

Tak jak cały organizm, zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji, żeby utrzymać go w dobrej kondycji. Twoje pierwsze kroki w kierunku osiągnięcia celu dotyczącego zarostu powinny obejmować:

  1. zdrową dietę – zbilansowana dieta zapewni Twojemu organizmowi wszystkie potrzebne składniki odżywcze,
  2. odpoczynek – im lepszy sen, tym lepsze zdrowie i lepsze efekty w zapuszczaniu wąsów,
  3. redukcję stresu – wypadanie włosów może być związane ze stresem, dlatego unikaj go,
  4. ograniczenie palenia papierosów – palenie może również prowadzić do niszczenia mieszków włosowych,
  5. zadbanie o swoją skórę – określ typ swojej skóry i zadbaj o odpowiednią jej pielęgnację,
  6. stosowanie naturalnych środków stymulujących porost włosów,
  7. wykonywanie odpowiedniej stylizacji – regularnie przycinaj swoje wąsy i stosuj produkty nawilżające do ich pielęgnacji.