Kolejny piłkarz polskiego pochodzenia z szansą na światową karierę piłkarską

W ostatnim czasie w świecie futbolu głośno mówi się o polaku Jakubie Kiwiorze. O jego sportowym talencie niedawno przekonał się cały świat. Piłkarz otrzymał bardzo dobre recenzje podczas rozegranego meczu kadry przeciwko Walii. Wpływ na zainteresowanie polskim obrońcą ma również jeden z najsłynniejszych polskich piłkarzy Robert Lewandowski. Zdaniem Roberta Lewandowskiego, Jakub Kiwior to obrońca o klasie międzynarodowej oraz wielkim potencjale i pokorze.

Kapitan drużyny narodowej zarekomendował Jakuba Kiwiora do słynnej FC Barcelony. Dziś o nazwisku Kiwiora mówi cała Europa. Aktualnie pozyskaniem polskiego obrońcy zainteresowane są już największe światowe kluby piłkarskie, w tym A.C .Milan oraz A.S. Roma. Młody sportowiec zrobił ogromne wrażenie na całej branży piłkarskiej. Specjaliści wróżą mu ogromną karierę.

Kolejny polski piłkarz w FC Barcelonie?

Jakub Kiwior to polski piłkarz, który ma zaledwie 22 lata. Urodził się w Tychach w województwie śląskim. Od sierpnia 2021 roku gra jako piłkarz na pozycji obrońcy we włoskiej drużynie Spezia Calcio. Ten klub piłkarski przejął go za półtora miliona euro. Chłopak podpisał kontrakt z klubem na cztery lata. To za sprawą współpracy z tym klubem mógł zaprezentować swoją grę na światowych meczach.

Kiwior rozpoczynał ćwiczenia piłkarskie w 2004 roku w drużynie Chrzciciel Tychy, następnie przeszedł do Gromu Tychy. Karierę juniorską rozpoczął w latach 2012-2014 od grania w GKS Tychy. Od 2016 do 2018 grał w belgijskim klubie sportowym RSC Anderlecht. Jako senior grał dla słowackiego klubu FK Železiarne Podbrezová oraz Mestský športový klub Žilina.

Za sprawą jego ostatnich rozegrań oraz słów Roberta Lewandowskiego, który jest dużym autorytetem w świecie sportu mówi się o transferze młodego sportowca do znacznie większych drużyn. Kolejny polski piłkarz ma ogromne szanse na dostanie się do światowych klubów. Wiadomo już, że mówi się o transferze za kilkanaście milionów euro. O tym, czy Jakub Kiwior dołączy do prestiżowego klubu FC Barcelona dowiemy się już niedługo.