Pomimo że kaganiec jest zwykle niechętnie noszony przez zwierzę, w pewnych sytuacjach posiadanie tego akcesorium jest niezwykle przydatne, a czasem wręcz niezbędne.

Przepisy prawne obowiązujące w Polsce mówią o tym, że pies, który jest rasy uznawanej za groźniejszą, powinien mieć założony zarówno kaganiec, jak i smycz w większość miejsc publicznych, gdzie występują inni ludzie oraz zwierzęta. Warto być świadomym tych przepisów, ponieważ niestosowanie się do nich może skutkować otrzymaniem mandatu.

Co musisz wiedzieć nt. kagańca dla psa?

Wyjątkiem są ściśle określone miejsca przeznaczone dla psów. Można do nich zaliczyć m.in. miejsce, gdzie odbywają się treningi dla czworonogów. Aby zapewnić pełne poczucie bezpieczeństwa innych podróżników, warto założyć psu kaganiec podczas przemieszczania się za pomocą takich środków transportu jak autobus, czy pociągi. Warto pamiętać, że zakładanie kagańca w środkach komunikacji to nie tylko dobra wola właściciela, ale również jego obowiązek wedle prawa.

O kagańcu warto również pamiętać w przypadku wizyty u weterynarza. Agresywne odczucia może wywoływać w pupilu sam fakt wizyty lub określone czynności wykonywane na miejscu, do których można zaliczyć m.in. zastrzyki, czy obcinanie pazurów. Warto pamiętać, że alternatywnym rozwiązaniem dla kagańca jest umieszczenie zwierzęcia w transporterze. To rozwiązanie jest możliwe w przypadku mniejszych psiaków.

Kaganiec dla psa – dlaczego warto przemyśleć jego zakup?

Kaganiec jest niezbędnym akcesorium w szczególności w przypadku właściciele psów, które należą do agresywniejszych ras i prowadzą aktywny tryb życia, zabierając często swojego czworonoga w przestrzeń miejską. W tym wypadku zakładanie kagańca nie będzie jedynie jednorazowym zdarzeniem, a stałą procedurom.

Raz kupiony kaganiec jest użytkowany przez długi okres, dlatego właściciel zwierzęcia powinien zadbać o to, by zapewnić swojemu pupilowi jak największy komfort, a także postawić na produkt wysokiej jakości, który będzie odznaczał się trwałościom. Warto pamiętać, że w okresie letnim zwierze, aby schłodzić swój organizm, musi ziajać, a niezwykle wąski model kagańca mu to uniemożliwia.

Kaganiec dla psa – propozycje dostępne na rynku

Właściciele psów mają szereg różnych rodzajów kagańców do wyboru. Produkty różnią się zarówno jakością, jak i przedziałem cenowym. Dzięki temu właściciel może zakupić kaganiec dostosowany zarówno do swoich potrzeb, jak i samego czworonoga.

Właściciele, którzy pragną zadbać, na pierwszym miejscu o pełnie komfortu dla psa wybierają kaganiec wykonany ze skóry. To rozwiązanie zapewni pupilowi swobodę ruchu. Dodatkowo jest to najlepszy wybór w upalne dni. Choć kaganiec skórzany wykonany z wysokiej jakości materiału może posłużyć przez lata, należy pamiętać o częstym czyszczeniu, ponieważ łatwo ulega on zabrudzeniom. Innym materiałem często wykorzystywanym do stworzenia tego rodzaju produktu jest metal. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wykonywania przez zwierzę gwałtownych ruchów może dojść do uszkodzenia. Rozwiązanie to może okazać się niekorzystne w przypadku zimnych dni, ponieważ nie chroni przed niskimi temperaturami oraz podczas lata, ponieważ zwierzę nie będzie w stanie chłodzić się poprzez ziajanie. W ostatnim czasie rozwiązaniem, które wzrasta na popularności, jest kaganiec fizjologiczny.

Rozwiązanie to zapewnia pupilowi pełnie komfortu. Zwierzę go noszące może nawet pić wodę oraz podjadać smakołyki. Rozwiązanie to jest dostępne w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu można wybrać produkt w pełni dostosowany do potrzeb pupila. Bez wątpienia warto postawić na to rozwiązanie, gdy właściciel wie, że zwierze będzie go nosić przez długi czas.

Kaganiec dla psa – na co zwrócić uwagę podczas wyboru właściwego modelu?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wysoką jakość materiału. Pomimo że takie modele charakteryzuje wyższa cena, to brak konieczności wymiany w wyniku zużycia może okazać się koniec końców korzystniejszym rozwiązaniem. Właściciel ma również za zadanie dokonać odpowiednich pomiarów odnośnie zarówno długości, jak i obwodu kufy.

W przypadku zbyt małego kagańca nawet najlepszy model może wywoływać u zwierzęcia spory dyskomfort, ograniczając swobodę oddychania. Z kolei zbyt duży kaganiec może się przemieszczać podczas wykonywania gwałtowniejszych ruchów i zasłaniać pole widzenia zwierzęcia. Bez wątpienia warto dokładnie wybrać rozmiar i wybierać produkty sprawdzonych producentów posiadających spore doświadczenie w produkcji.