Planowany jest nowy przedmiot nauczania w polskich szkołach. Minister edukacji, Barbara Nowacka, wypowiedziała się na ten temat podczas rozmowy w TVP Info. Zapowiedziała, że uczniowie będą mieli możliwość zdobywania wiedzy z zakresu „edukacji zdrowotnej”. Wskazała na potrzebę nauki o zdrowiu fizycznym, prawidłowym odżywianiu oraz wiedzy dotyczącej seksualności człowieka.

Jak poinformowała minister Nowacka, nowy przedmiot, czyli edukacja zdrowotna, zostanie wprowadzony do programu w szkołach podstawowych oraz średnich. Wyraziła przekonanie o istotności kształcenia młodzieży na temat zdrowia, na antenie telewizji publicznej.

Minister Nowacka podkreśliła konieczność poszerzenia wiedzy uczniów o szczepieniach przeciwko HPV. Zwróciła uwagę na fakt, że edukacja zdrowotna powinna obejmować również informacje na temat szczepionek. – W naszych planach jest także wsparcie dla działań związanych ze szczepieniami w placówkach edukacyjnych. Szczepienia przeciwko wirusowi HPV mają kluczowe znaczenie dla ratowania życia. Nowotwór szyjki macicy jest groźnym zagrożeniem dla kobiet, zwłaszcza młodych dziewczyn. Może prowadzić do niepłodności, a jest to choroba, której można zapobiec – przekonywała.