Eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy na dobre się rozpoczęły. Niestety reprezentacja Polski jak na razie wypada w nich dość blado. W pierwszym meczu Polacy przegrali na wyjeździe mecze z Czechami wynikiem 1:3. Przy czym wynik tylko częściowo oddaje jak duża różnica tego dnia dzieliła oba zespoły. W kolejnym spotkaniu było nieco lepiej i udało się zdobyć 3 punkty w meczu z Albanią. Jednakże mimo pozytywnego wyniku styl gry pozostawia wiele do życzenia i jeśli chcemy liczyć na awans to czeka nas spora praca. Jak się jednak okazuje polska drużyna narodowa nie jest jedynym zespołem, który zawodzi. Można znaleźć znacznie silniejsze drużyny, które również słabo radzą w początkowej fazie eliminacji. Jedną z nich jest reprezentacja Hiszpanii, która wczoraj przegrała spotkanie ze Szkocją 0:2.

Lokalna prasa nie zostawia suchej nitki

Chyba żaden z kibiców reprezentacji Hiszpanii nie spodziewał się aż takie kiepskiego występu. Również lokalna prasa bezlitośnie wręcz punktuje drużynę narodową Hiszpanii. Komentarze takie jak „katastrofa” lub „powaleni” znajdują się na nagłówkach wszystkich sportowych gazet. Sytuacji w żaden sposób nie zmienia fakt, że we wcześniejszym meczu, który był debiutem nowego selekcjonera, Hiszpanie pewnie pokonali Norwegię 3:0. Zadaniem nowego trenera była budowa kadry w zasadzie od zera po tym jak w zeszłorocznym mundialu ta utytułowana drużyna pożegnała się z turniejem już po 1/8 finału. Jak jednak widać, zadanie to nie należy do łatwych.

Szkoci niszczą nową Hiszpanię

Reprezentacja Szkocji zaskoczyła faworyzowaną Hiszpanię. Tego dnia Szkoci byli znacznie lepiej nastawieni do gry. Walczyli o każdą piłkę, nie odpuszczali i grali do końca. Jak pokazuje końcowy wynik taka postawa się opłaciła. Na szczególne uznanie zasługuje postawa McTominay. Mimo, iż zawodnik ten gra na pozycji defensywnego pomocnika to w ostatnich 2 spotkaniach strzelił dla reprezentacji Szkocji aż 4 bramki. Najpierw zaliczył 2 trafienia przeciwko Cyprowi. Natomiast wczoraj również 2 bramkami pogrążył Hiszpanię. Szkocja udzieliła będącej w przebudowie kadrze Hiszpanii twardą lekcję futbolu. Dla takich właśnie spotkań kibice piłki nożnej żyją.