W kontekście złożonej przez likwidatora Telewizji Polskiej, Daniela Gorgosza, noty przedsądowej do zarządu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z przeszłości, temat odszkodowania staje się coraz bardziej aktualny. Właśnie tą drogą Gorgosz zażądał sporego odszkodowania od trzech byłych kierowników TAI – Michała Adamczyka, Samuela Pereiry oraz Marcina Tulickiego – za przeprowadzoną blokadę budynku TAI zlokalizowanego przy ulicy Powstańców Warszawy.

Zgodnie z informacjami, które posiadają obecne władze Telewizji Polskiej, wymieniona trójka jest odpowiedzialna za straty finansowe firmy. Na podstawie tych danych, oszacowali oni żądaną sumę odszkodowania na 1,35 mln zł. Jest to kwota odpowiadająca stracie poniesionej przez spółkę, która wynikła z niezdolności do realizacji umów reklamowych i sponsorskich w okresie od 20 do 29 grudnia 2023 roku. Problemy te były spowodowane przez działania Michała Adamczyka, Samuela Pereiry i Marcina Tulickiego na antenach TVP Info i TVP3.

Straty są bezpośrednio związane z blokadą budynku TAI, na skutek której spółka nie mogła korzystać ze zgromadzonej tam infrastruktury.

Wszystko wskazuje na to, że Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki powinni przygotować się na dalsze problemy. Jak informuje Telewizja Polska, nadal ma ona roszczenia finansowe do tej trójki. Są one wynikiem szeregów „innych szkód związanych z ich działaniami”, które są w trakcie oceniania. Wszelkie szczegóły dotyczące tych roszczeń zostaną ujawnione w osobnych wezwaniach kierowanych do nich przez spółkę.