Według informacji podanych przez Insider Paper, rosyjskie organy prawne zdecydowały o tymczasowym aresztowaniu ósmej osoby powiązanej z niedawnym atakiem w stolicy Rosji, Moskwie. W ramach prowadzonego dochodzenia, śledczy przeprowadzili również wyjazd do Tadżykistanu. Celem tej podróży było przesłuchanie rodzin czterech osób, które zostały wskazane jako podejrzani w tej sprawie.

Z drugiej strony, warto pamiętać, że nie wszystkie informacje podawane przez media kontrolowane przez państwo rosyjskie czy urzędników Kremla są zgodne z prawdą. Takie praktyki mogą stanowić część strategii wojny informacyjnej, prowadzonej przez Federację Rosyjską.

Po piątkowym ataku na Crocus City Hall w Krasnogorsku, służby aresztowały czterech osób podejrzewanych o udział w akcie terrorystycznym. Informacje te potwierdziły źródła cytowane przez Insider Paper, które poinformowały również o aresztowaniu ósmej osoby w tej sprawie.

Jak wynikało ze złożonego w niedzielę wieczorem oświadczenia sądu w Moskwie, czterej podejrzani pozostaną w areszcie przez najbliższe dwa miesiące, oczekując na proces. Wszystko wskazuje na to, że dołączą do nich kolejni zatrzymani w związku z tym atakiem.