Podczas nadchodzącej majówki, cena za litr paliwa na większości stacji paliw będzie obniżona. Promocje, które mają miejsce na przełomie kwietnia i maja, przygotowywane są przez prawie wszystkie stacje paliw. W tym okresie, kierowcy mogą zakupić paliwo nawet o 20-30 groszy taniej na litrze.

Jako jedna z pierwszych swoją promocję ogłosiła firma Orlen, czego dowiedzieliśmy się z informacji Business Insider Polska. Orlen oferuje rabat majówkowy, który sprawi, że litr paliwa będzie kosztował o 30 groszy mniej. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą natomiast liczyć na jeszcze większą zniżkę – aż 40 groszy na litrze. Promocja trwa od piątku, 26 kwietnia do niedzieli, 5 maja do godziny 23:59.

Orlen informuje również, że z promocji mogą skorzystać wszyscy użytkownicy programu Vitay, zarówno ci zarejestrowani w aplikacji Orlen Vitay jak i posiadacze tradycyjnej plastikowej karty Vitay. Warto jednak podkreślić, iż promocja obowiązuje tylko dla dwóch tankowań po 50 litrów każde.

Podobną ścieżką poszły inne stacje paliw. Na przykład na stacji Moya, kierowcy również będą mogli skorzystać z obniżonych cen od 26 kwietnia do 5 maja. Dla posiadaczy aplikacji Super Moya, cena będzie niższa o 20 groszy, natomiast dla tych bez aplikacji – o 10 groszy. Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup hot doga lub kawy.