Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki trafił na izbę wytrzeźwień po tym, jak znaleziono go pijanego przy przystanku autobusowym.

Poseł Czarnecki, syn europosła Ryszarda Czarneckiego trafił na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej w Warszawie. Ratownicy medyczni mieli znaleźć polityka pijanego i nieprzytomnego leżącego na ulicy blisko jednego z przystanków autobusowych w Wilanowie w Warszawie.

Informację podała jako pierwsza stacja TVN Warszawa dodając, że badanie na obecność alkoholu w organizmie posła wykazało prawie dwa promile. Interweniujący ratownicy nie stwierdzili ani urazów ani innego rodzaju dolegliwości zdrowotnych u polityka. Zgodnie z przyjętymi procedurami poseł Czarnecki przekazany został patrolowi straży miejskiej, a ta przetransportowała go na izbę wytrzeźwień.

Informację ta potwierdzili funkcjonariusze tej formacji dodając, że tej samej nocy na ulicę Kolską oprócz posła przywiezionych zostało jeszcze 31 innych osób. Polityk, podobnie jak każda inna osoba trafiająca do izby pozostał w niej do czasu, aż całkowicie wytrzeźwiał, czyli do chwili, gdy wynik badania wykazał 0 promili.

Przemysław Czarnecki jest synem europosła Ryszarda Czarneckiego. Zasiada w Sejmie od 2014 roku, gdy objął mandat z ramienia PiS po Dawidzie Jackiewiczu, który uzyskał mandat europosła. Pod koniec 2020 roku prokuratura oskarżyła Polityka o pchnięcie nożem jednego z uczestników zabawy sylwestrowej 2018/2019. Ten jednak konsekwentnie zaprzecza twierdząc, że pokrzywdzony sam podczas imprezy zranił się nożem, aby później móc oskarżyć o to właśnie Czarneckiego. Sprawa ta nie została do tej pory przez sąd rozstrzygnięta.