Przerażające sceny walki z ogniem w Dubaju. Mieszkańcy największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są wstrząśnięci powstałą sytuacją.

Dziś w nocy w samym centrum Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich doszło do ogromnego pożaru. W ogniu stanął 35-metrowy wieżowiec, który należy do kompleksu 8 Boulevard Walk. Zaraz obok wskazanego budynku znajduje się najwyższy budynek na świecie, którym jest aktualnie Burdż Chalifa (828 m., 163 piętra). Pożar bardzo szybko rozprzestrzenił się. Na szczęście bardzo szybko na miejsce przyjechały służby ratunkowe w celu opanowania sytuacji.

Na miejscu pojawili się strażacy oraz ekipy ratunkowe. Pożar wybuch około 2:20 w nocy i udało się go ugasić dopiero nad ranem. Niestety duża część fasady wieżowca została zniszczona. Na ziemię spadały kawałki gruzu, który odrywał się od budynku. Mieszkańcy Dubaju są wstrząśnięci powstałą sytuacją. Osoby, które przebywały w wieżowcu zostały ewakuowane. Na tę chwilę brak informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych oraz zgonów.

Według wstępnych ustaleń pożar wybuchł na niższym piętrze budynku. Z opisu świadków prawdopodobnie było to czwarte piętro. Filmy publikowane w sieci przez różne osoby ukazują, że drapacz chmur stanął cały w śmiertelnym ogniu. Przypominamy, że nie był to pierwszy taki przypadek w Dubaju. W 2015 roku doszło do ogromnego pożaru w jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli i rezydencji w tym mieście, który również zlokalizowany jest w pobliżu Burdż Chalifa.