Urządzasz swój dom lub mieszkanie i zastanawiasz się jakie osłony okienne będą najlepszym wyborem? Niezależnie od tego w jakim stylu aranżujesz swoje wnętrza idealnym rozwiązaniem w każdym przypadku są rolety dzień noc. Jest to bardzo praktyczny wybór, który łączy dwie funkcje. Po pierwsze – owe rolety potrafią skutecznie blokować promienie słoneczne. Po drugie – potrafią je także rozpraszać. Dzięki temu do naszych pomieszczeń wpuszczamy naturalne światło, które możemy mieć stale pod kontrolą. Choć są to argumenty, które przekonują wiele osób do zdecydowania się na rolety dzień noc, to tak naprawdę posiadają one jeszcze więcej zalet. Zatem co jeszcze możemy zyskać inwestując w owe osłony okienne? Sprawdźmy!

Jak działają rolety dzień noc?

Tego typu osłony okienne mają dość specyficzną budowę. Dlaczego? Ponieważ nie składają się one z jednego rodzaju materiału. W tym przypadku mamy do czynienia z naprzemiennie ułożonymi pasami zaciemniającymi i prześwitującymi. To właśnie dzięki temu możemy z łatwością regulować stopień przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia. Warto dodać, że taka budowa zapewnia nam prywatność – wnętrza nie są przyciemnione nawet jeśli nie odsłonimy w pełni całego okna.

TOP 5 zalet rolet dzień noc

Mnogość kolorów i wzorów

Już dawno minęły czasy, kiedy musieliśmy wybierać pomiędzy wyglądem danego produktu, a jego funkcjonalnością. Wybierając rolety dzień noc możemy bez żadnych problemów dopasować je do aranżowanego przez nas wnętrza. Do wyboru mamy pełną gamę kolorystyczną, a do tego wzory, który zachwycą niejednego z nas. W praktyce oznacza to możliwość dopasowania ich zarówno do sypialni, jak i do salonu, ale również do pokoju dziecka. Nie ma znaczenia, czy urządzamy dane pomieszczenie w stylu glamour czy też w stylu minimalistycznym. Rolety dzień noc idealnie sprawdzą się w każdym z tych przypadków.

Łatwa obsługa

Jak się okazuje, decydując się na owe rolety staniemy również przed wyborem ich sterowania. Pierwsza możliwość zakłada ich sterowanie ręczne. To nic innego jak dobrze nam znany mechanizm łańcuszkowy. Korzystając z niego należy pociągnąć za koraliki, aby zmienić ustawienie rolety. Osoby ceniące sobie nowe rozwiązania, a przede wszystkim komfort w użytkowaniu mogą wybrać elektrykę. W praktyce oznacza to sterowania roletami za pomocą pilota lub smartfona. Budząc się rankiem nie będziemy musieli specjalnie wstawać z łóżka, by odsłonić rolety. To wygoda, na którą decyduje się coraz więcej osób.

Ochrona przed słońcem

W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje w domu, przy komputerze. Właśnie w takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się rolety dzień noc. Dzięki nim możemy mieć pełną kontrolę nad przenikającymi promieniami słonecznymi przez okno. Co ważne, nie musimy w ich przypadku zakrywać całego okna. W pomieszczeniu nie będzie zatem całkowitej ciemności. Poziom zaciemnienia możemy w pełni dostosować do swoich wymagań. Praca przy komputerze będzie dla nas bardziej komfortowa, gdyż na monitorze nie będą pojawiały się żadne refleksy. Docenimy to także podczas oglądania telewizji.

Osłona małych i dużych okien

Zakup odpowiednich rolet to nie lada wyzwanie. A już tym bardziej, kiedy posiadamy okna o niestandardowych wymiarach. Do tej grupy możemy zaliczyć również duże okna. Wybierając jednak rolety dzień noc możemy być spokojni – to osłony okienne, które idealnie sprawdzają się na tak dużych powierzchniach. Na rynku znajdziemy oferty, w których to maksymalny rozmiar owej rolety może wynieść nawet do 20m2. To bardzo dobry wynik, który sprawia, że owe rolety mogą pojawić się w całym naszym domu. Są one również przeznaczone do mniejszych okien. Ich montaż jest prosty, dzięki czemu sami możemy je szybko zamocować.

Bezpieczeństwo użytkowania

To szczególnie ważna zaleta dla osób posiadających małe dzieci. Otóż producenci doskonale zdają sobie sprawę, iż mechanizm łańcuszkowy może stanowić niebezpieczeństwo dla naszych pociech. Niewinnie zwisający łańcuszek może doprowadzić do tragedii. By tego uniknąć, warto stawiać na rozwiązania, które zabezpieczą nasze dziecko w razie takiego wypadku. Rolety dzień noc mogą być wyposażone w specjalny łącznik, który w przypadku nacisku przerywa pętle. Prócz tego długość samego łańcuszka może być tak dopasowana, by był on poza zasięgiem naszych pociech.

Podsumowanie

Zaznajamiając się z powyższymi zaletami, nie powinniśmy mieć już żadnych złudzeń, że opłaca się zainwestować w rolety dzień noc. To inwestycja warta naszych pieniędzy. Co więcej, warto zauważyć, że tego typu osłony okienne posiadają długi okres gwarancyjny. A to może sugerować nam tylko jedno – rolety dzień noc mogą posłużyć nam przez wiele lat. Zatem niezależnie od stylu w jakim urządzamy dane pomieszczenie, rozmiaru okien czy głównego przeznaczenia rolety tego typu to najlepszy wybór jaki możemy dokonać.