Spodnie dresowe przeżyły prawdziwy renesans przy okazji pandemii. Na nowo odkryliśmy ich wygodę, komfort, jaki gwarantują, luz i swobodę. Dzisiaj dresowe spodnie towarzyszą nam coraz częściej. Przestały być jedynie elementem sportowo-domowego looku. Wygodne spodnie dresowe damskie dają dzisiaj naprawdę wiele stylizacyjnych możliwości, z których warto skorzystać. 

Spodnie dresowe na nowo?

Modne spodnie dresowe damskie to przede wszystkim spodnie, które nie służą jedynie do tego, aby w nich ćwiczyć, chodzić na spacery lub też sprzątać w mieszkaniu. Dresowe spodnie coraz częściej i chętniej łączymy z koszulami, marynarkami. Okazało się, że dresy genialnie wyglądają w połączeniu z wiosennym trenczem, a założone do dresów sandałki na szpilce robią wyjątkowo ciekawe wrażenie. Wyjściowe spodnie damskie nie muszą być już dzisiaj więc materiałowymi spodniami w kant albo idealnie dopasowanymi cygaretkami. Okazuje się, że ciekawie wystylizowane dresowe spodnie damskie potrafią idealnie wpisać się nawet w biurowy look.

Przychodzi moment, kiedy mamy serdecznie dość eleganckich stylizacji i ubrań przypominających gorset, w którym się natychmiast usztywniamy. Dresy odkryte na nowo pokazują, że dzisiaj elegancka moda może jednocześnie oznaczać stylizacje wygodne, zapewniające komfort (tak fizyczny, jak i mentalny). Oczywiście nie oznacza to, że porzuciliśmy noszenie dresów w domu, na spacerze, na siłowni czy po wyjściu z niej. Okazało się jednak, że możliwości ich wykorzystania jest znacznie więcej. Spodnie dresowe damskie House świetnie nadają się zarówno do tych typowo sportowych stylizacji, jak i tych bardziej casualowych, a także zestawów bardziej eleganckich czy wyjściowych.

Damskie spodnie dresowe — zanim o kroju, najpierw o materiale

W kobiecej garderobie nie może zabraknąć dresów. Warto jednak umiejętnie dokonywać ich wyboru. Tutaj nadal tak samo jak modny wygląd, liczy się komfort noszenia. Zanim więc zaczniesz się zastanawiać, na jaki model dresów postawić, spójrz na skład materiału. Oczywiście to, jak spodnie eksponują proporcje sylwetki, jest niezwykle ważne, także w przypadku dresów, dla wygody noszenia jest jednak kluczowy przede wszystkim materiał. Spodnie damskie – House Brand mogą mieć przeróżny krój, ważne jest jednak to, że są uszyte z miękkiej bawełny, a więc materiału:

  • oddychającego,
  • gwarantującego zachowanie komfortu termicznego ciała,
  • chroniącego przed poceniem się skóry,
  • niepodrażniającego ciała,
  • świetnie, naturalnie układającego się na sylwetce.

W zależności od wybranego przez ciebie modelu i efektu, jak chcesz osiągnąć z pomocą konkretnego kroju, niektóre spodnie dresowe mogą mieć dodatek elastanu. To cenne rozwiązanie w przypadku spodni o nieco bardziej dopasowanym do sylwetki kroju.

Najpopularniejsze spodnie dresowe damskie

Na pokazach mody spodnie dresowe pojawiają się coraz częściej i to w bardzo różnych wersjach. Oczywiście nadal trudno je sobie wyobraźni na typowym pokazie haute couture, natomiast wielu projektantów chętnie korzysta z możliwości, jakie daje ten model spodni. Przede wszystkim w wielu modelach spodni dresowych pojawia się szeroka, wygodna guma, która pozwala na dopasowanie spodni do konkretnej sylwetki, bez jej nadmiernego opinania. To rozwiązanie jest świetne, ponieważ daje poczucie komfortu, a jednocześnie sprawia, że spodnie dobrze się układają na konkretnej sylwetce. Często oprócz gumy w pas wszyscy jest dodatkowych sznurek lub pasek, które pozwalają bardzo indywidualnie regulować dopasowanie spodni do ciała.

Niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych modeli spodni dresowych są obecnie joggery, a więc spodnie, których nogawki również zakończone są ściągaczami. To rozwiązanie ponownie cenione jest za wygodę noszenia spodni, jaką gwarantują ściągacze, które utrzymują spodnie na miejscu nawet podczas bardziej intensywnego ruchu. Ponadto ściągacze przy nogawkach pozwalają w różny sposób stylizować spodnie, układać je na sylwetce — podciągać, obniżać, regulując swobodnie ich długość tak, jak nam to odpowiada.

Do wyboru masz także spodnie cargo, czyli dresy uzupełnione dużym kieszeniami. Obecnie ten model spodni jest niezwykle popularny i chętnie wykorzystywany do stylizacji casualowych, a nie tylko sportowych.

W ofercie dresów damskich są zarówno modele o klasycznej długości, jak i modele 3/4. Nogawki spodni mogą być proste, zwężane ku dołowi, pojawiają się jednak także i te nieco bardziej dopasowane w udach, a luźno puszczone u dołu. Najpopularniejsze modele znajdziesz na przykład tutaj: https://www.housebrand.com/pl/pl/kobieta/ubrania/spodnie/dresowe

Dresy damskie — spójrz, co proponują influencerki i baw się modą

Spodnie dresowe damskie dają ci dzisiaj bardzo wiele możliwości stylizacyjnych. Jeśli kochasz sportowy styl, luz i wygodę, to z powodzeniem nadal znajdziesz wiele modeli, które spełnią twoje oczekiwania i idealnie dopasują się do twoich sportowych zestawów. Jeśli jednak masz ochotę na trochę modowego szaleństwa, to popatrz, jak na wiele różnych sposobów można dzisiaj stylizować dresy i wykorzystywać je na mniejsze i większe wyjścia. Połączenie szpilki i dresy potrafi zrobić połowę stylizacji, a marynarka narzucona na biały t-shirt w połączeniu z ciekawymi joggerami także da prawdziwie modowy efekt.