Mazowiecka policja wraz z tamtejszą prokuraturą wszczęły śledztwo w związku ze śmiercią 15-miesięcznego dziecka w Piastowie.

Jak dowiedziała się w piątek 16 września Polska Agencja Prasowa organy ścigania oraz prokuratura na Mazowszu prowadzą śledztwo po tym, jak otrzymali informację o śmierci 15-miesięcznego dziecka w Piastowie w województwie Mazowieckim.

Jak poinformowano, funkcjonariusze dowiedzieli się o śmierci dziecka w jednym z mieszkań w Piastowie w nocy z czwartku na piątek. Potwierdziła to w wydanym dla PAP komunikacie podkomisarz Małgorzata Wersocka ze Stołecznej Komendy Policji.

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, śledztwo w związku ze sprawą wszczęła niemal natychmiast Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie, a tamtejszy prokurator wyznaczył już na poniedziałek 19 września datę przeprowadzenia zleconej uprzednio sekcji zwłok. Rzecznik wskazała jednak, że na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie i nikomu na aktualnym jego etapie nie postawiono jeszcze zarzutów. Śledczy podkreślają, że większą wiedzą będą dysponować po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Wtedy dopiero będzie można ustalić z większym prawdopodobieństwem powód śmierci dziecka.