W Warszawie niepełnoletni kierowca motocykla wjechał w idącą chodnikiem matkę z dwójką dzieci. W następstwie wypadku kobieta z jednym z dzieci trafiła do szpitala.

Jak wynika z informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez podkom. Małgorzatę Wersocką z Komendy Stołecznej Policji, wydarzenie miało miejsce w sobotę 17 września około godziny 16 na jednej z ulic na warszawskim Wilanowie.

Nieletni, w wieku 16 lat, kierujący motocyklem marki yamaha w pewnym momencie stracił panowanie nad prowadzonym jednośladem i zjechał na chodnik uderzając w idącą nim matkę z dwójką dzieci. Wskutek zdarzenia kobieta i jedno z jej dzieci, a także prowadzący motocykl sprawca wypadku trafili do szpitala. Policja poinformowała, że drugiemu z dzieci nic się nie stało.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji przebadali 16-latka pod kątem zawartości alkoholu we krwi. Wynik pokazał, że kierujący był trzeźwy a utrata panowania nad maszyną nie była spowodowana alkoholem. Bardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia był brak doświadczenia w prowadzeniu jednośladu bowiem po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że młodociany motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem. Nie podjęto jeszcze decyzji o dalszych skutkach prawnych jakie poniesie sprawca zdarzenia.