Zmywarki to już nie luksus, ale możliwość szybkiego umycia naczyń przy minimalnym zużyciu wody. Jak wybrać model, który spełni wymagania wszystkich domowników?

Najlepsza zmywarka – która to będzie?

Wybór zmywarki jest uzależniony od wielu czynników, takich jak Twoje preferencje, budżet, rozmiar i układ kuchni. Jeśli zaczynasz urządzanie kuchni od zera, możesz zdecydować się na zmywarkę do zabudowy. W przeciwnym wypadku łatwiej będzie włączyć do obiegu zmywarkę wolnostojącą. Tak czy inaczej, bardzo szybko zauważysz oszczędność nie tylko czasu, wysiłku, ale też pieniędzy. Średnio podczas ręcznego zmywania naczyń zużywamy około 15-27 litrów wody. Zmywarka ustawiona na program eco zużywa jedynie 10 litrów wody. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę także na klasę energetyczną sprzętu. Te ostatnio zmieniły ostatnio swoje oznaczenia. Tak więc zamiasta klas od A do A++++ mamy teraz klasy energooszczędności uporządkowanie alfabetycznie: od najbardziej przyjaznego A do dużych strat energii w F.

Jak wybrać zmywarkę na lata?

Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby dokonać właściwego wyboru przyszłej zmywarki:

  • Określ swój budżet – dzięki temu skupisz się na dostępnych opcjach tylko w Twoim przedziale cenowym
  • Wybierz miejsce w kuchni – sprawdź wymiary dostępnej przestrzeni i połączenie z instalacją wodociągową oraz bliskość kontaktu
  • Zastanów się nad pojemnością zmywarki – dobra zmywarka wcale nie musi być duża. W małej rodzinie wystarczy sprzęt o szerokości 45 cm
  • Dopasuj zmywarkę do swoich oczekiwań – przed zakupem sprawdź funkcje i programy dostępne w danym modelu, a także poziom hałasu i opinie na temat urządzenia

Zmywarka do zabudowy – nowocześniej się nie da

Zmywarka Bosch SPI2HKS59E to wąski model o szerokości 45 cm do zabudowy. Klasa energetyczna urządzenia pozwala na spore oszczędności. To także zmywarka nowej generacji, która poza wysoką funkcjonalnością ma także dodatkową zaletę – może być sterowana zdalnie. Model ten posiada opcję sterowania głosowego, kompatybilnego z Alexa, Google Asystent. Dzięki zmywarkom Bosh możesz zaoszczędzić dużo czasu – ułatwia to między innymi funkcja ExtraDry. Pozostawia ona plastikowe naczynia (takie jak butelki dla niemowląt czy talerzyki i sztućce piknikowe) idealnie suche. Zmywarka Bosch posiada także Program Cichy, który redukuje hałas o 1,5 raza w porównaniu z programem Eco 50°. Aż 6 programów mycia sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z uwagi na swoją wielkość, zmywarka najlepiej dopasuje się do potrzeb małej, 2-osobowej rodziny.

Mnóstwo miejsca do mycia naczyń

Jeśli wolisz dużą zmywarkę, przyjrzyj się modelowi ELECTROLUX EES848200L. Sprzęt o szerokości 60 cm pomieści aż 14 kompletów naczyń. Cztery programy mycia, w tym opcja szybkiego zmywania, pomagają w codziennym funcjonowaniu dużej rodziny. Klasa wydajności energetycznej E pozwala na spore oszczędności, a średnie zużycie wody 10,5 litrów na cykl to także oszczędności dla środowiska. Wyświetlacz podłogowy nie pozwoli Ci przeoczyć zakończenia zmywania, a przy okazji nie emituje przykrego sygnału dźwiękowego. Szuflada MaxiFlex pomieści wszystkie sztućce i przybory kuchenne.

Zmywarki na sferis.pl – wszystkie rozmiary i typy

Swoją wymarzoną zmywarkę znajdziesz bez problemu na naszym serwisie. Każde urządzenie jest fabrycznie nowe i objęte dwuletnią gwarancją producenta. Zmywarki na sferis.pl to modele marek takich jak Amica, BEKO, BOSCH oraz Siemens. Bardzo dobre opinie posiadają między innymi zmywarki wolnostojące i do zabudowy z systemem ochrony szkła.