Incydent o poważnym charakterze, z udziałem pojazdu strażackiego, miał miejsce w miejscowości Zelgoszcz, znajdującej się w powiecie zgierskim, w województwie łódzkim. Samochód należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Swędowie zjechał z trasy i przewrócił się na bok. Podróżowało nim trzech strażaków oraz trzech nieletnich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie skierowano na miejsce karetki pogotowia. Młodzi wolontariusze zostali przetransportowani na obszar, gdzie znajdowała się impreza WOŚP, a tam już czekał na nich świadczeniodawca opieki medycznej. Na ten fakt zareagował rzecznik komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Łodzi, stwierdzając: „Jeżeli faktycznie w aucie znajdowały się osoby niepełnoletnie, które nie są strażakami, to powinien być wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego”.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce przed 19:00 w niedzielę, w miejscowości Zelgoszcz, niedaleko Zgierza. Samochód należący do OSP z Swędowa zjechał z trasy i przewrócił się na bok.

O incydencie poinformowano media poprzez krótki komunikat ze strony Straży Pożarnej w Zgierzu: „Zelgoszcz, przewrócenie pojazdu strażackiego. Nie ma poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i postawieniu pojazdu strażackiego”.