Stan Twojej łazienki pozostawia wiele do życzenia? Wiesz, że nadszedł czas na remont? Nie wiesz od czego zacząć i jak to wszystko zaplanować? Spieszymy z pomocą. W tym artykule odpowiemy na wiele pytań, które zadają sobie wszyscy planujący remont łazienki. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i naprowadzić Cię na odpowiednie tory.

Od czego zacząć remont łazienki?

Przede wszystkim musisz się zastanowić się, jak wiele chcesz zmienić w łazience. Czy robisz remont generalny, czy zmieniasz jedynie część rzeczy. Kolejnym, niezwykle ważnym etapem jest wybór ekipy remontowej. Ważne jest, żeby nie decydować pochopnie. Warto spotkać się z kilkoma fachowcami i wnikliwie omówić temat. Sprawdzić jakie mają opinie i jaki kosztorys Ci przedstawią. W ten sposób uda Ci się wybrać fachowca, na którego możesz sobie pozwolić finansowo i który sprosta Twoim oczekiwaniom. Następnie możesz przejść do wyboru materiałów. Jeśli decydujesz się na remont generalny z pewnością będą Ci potrzebne elementy instalacji elektrycznej, a także wodno-kanalizacyjnej. Musisz zastanowić się, czy chcesz robić gładź na ścianach, czy skorzystać z coraz popularniejszego równania ścian płytami z karton-gipsu. Warto ustalić na początku z fachowcem, terminy, w których musisz mu dostarczyć wszystkie te rzeczy. Kolejnym krokiem będzie wybranie płytek i farby do łazienki. W tym przypadku warto wybrać konkretnie taką, przeznaczoną do łazienek, która jest odporna na wilgoć. Jeśli to wszystko już wybrane, czas na wybór sprzętu i mebli łazienkowych.

Wanna czy prysznic? Co kupić do łazienki?

Podstawowym wyborem, podczas remontu łazienki, jest decyzja, czy chcesz mieć wannę czy prysznic. Oczywiście wiele zależy od tego jak dużą przestrzenią dysponujesz. W mniejszych łazienkach zdecydowanie bardziej sprawdzi się prysznic. Jeśli masz trochę więcej miejsca, możesz zdecydować się na wannę. Myśląc praktycznie, dobrze jest przy wannie zamontować szklane drzwi, które zabezpieczą łazienkę przed zalewaniem i pozwolą na branie szybkiego prysznica. Oprócz tego będzie Ci potrzebne również WC. Tutaj trzeba zdecydować czy będzie to kibelek wolnostojący, czy taki do zabudowy. Poza tym musisz wybrać też oświetlenie i meble łazienkowe. Pamiętaj, że będziesz potrzebować dużo miejsca do przechowywania kosmetyków i środków czystości. Warto wybrać meble, które są pojemne i praktyczne. Jeśli już dokonałeś tych wszystkich wyborów, pozostają zakupy przydatnych akcesoriów. Z pewnością przyda się kosz na pranie, a także wieszaki na ręczniki, stojak na papier i dodatkowo elementy dekoracyjne, które uzupełnią nowy wystrój łazienki.