W malowniczym Boguszowie-Gorcach, położonym na terenie Dolnego Śląska, doszło do zaskakującego i brutalnego incydentu. Mężczyzna został napadnięty przez inną osobę, która posłużyła się mieczem samurajskim jako narzędziem ataku. Poszkodowany, w poważnym stanie, został natychmiast przewieziony do szpitala. W kontekście tej szokującej sytuacji, lokalne siły porządkowe zatrzymały trzy osoby.

– Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce. Czynności policyjne trwają – wyjaśnia sierżant sztabowy Aleksander Karkosz z wałbrzyskiej komendy policji.

Media obiegło nagranie z monitoringu znajdującego się w pobliżu miejsca zajścia, które udokumentowało całe zdarzenie. Filmik ten, który znalazł się na platformach społecznościowych za sprawą lokalnej telewizji Dami Region, pokazuje osobę uzbrojoną w miecz samurajski podbiegającą do idącego chodnikiem mężczyzny. Owiana paniką ofiara przewraca się, a następnie sprawca zadaje jej kilka ciosów mieczem, po czym natychmiast ucieka z miejsca zdarzenia. Wszystko to dzieje się w przeciągu zaledwie kilku sekund. Na nagraniu można również dostrzec inną osobę, która po incydencie podchodzi do poszkodowanego, a następnie także opuszcza miejsce zdarzenia.