Do rodzinnej tragedii doszło w ubiegły weekend w jednym z domów jednorodzinnych w Żydowie koło Kalisza. Syn brutalnie zabił 81 – letnią matkę.

Jak poinformował we wtorek 18 października Polską Agencją Prasową Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, 57 – letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa własnej matki w związku z rozbojem. Zabił 81 – letnia kobietę aby ukraść od niej 2 tysiące złotych.

Rzecznik dodał, że kaliski prokurator zapowiedział wniosek do miejscowego sądu „o zastosowanie tymczasowego aresztu ze względu na wysoki wymiar kary”. Podejrzanemu za dokonane czyny grozi kara 25 lat więzienia albo dożywocie.

Do tragedii doszło w miniony weekend. W niedzielę 16 października krótko przed północą policja została wezwana do jednego z domów jednorodzinnych Żydowie koło Kalisza w związku z powiadomieniem o znajdujących się w budynku zwłokach 81 – letniej kobiety, którą miał zabić jej własny 57 – letni syn.

Pod wskazany adres udał się prokurator i wraz z biegłym oraz funkcjonariuszami policji dokonał szczegółowych oględzin miejsca zbrodni. Zlecił też zabezpieczenie śladów kryminalistycznych.

Po wstępnym obejrzeniu zwłok kobiety stwierdzono obrażenia jej twarzoczaszki. W sprawie zatrzymany został 57 – letni syn kobiety, który w chwili aresztowania miał 0,5 promila alkoholu we krwi. Decyzją prokuratury ciało zamordowanej kobiety zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma wyjaśnić bezpośrednią przyczyną śmierci.

Prokurator poinformował, że w toku postępowania i na podstawie poczynionych ustaleń mężczyzna usłyszał zarzut bezpośredniego zamiaru uzyskania korzyści majątkowej poprzez wielokrotne uderzanie głową matki o meble a także używania bliżej nieokreślonego narzędzia powodującego obrażenia w okolicach jej klatki piersiowej. Sprawca zabrał od matki pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych po czym „działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia spowodował liczne obrażenia ciała”, co doprowadziło ostatecznie do śmierci kobiety.