Sobotni mecz FC Barcelony przeciwko Elche zapowiadał się dość przewidywalnie. Nikt jednak nie spodziewał się, że goście aż tak bardzo utrudnią sobie zadanie i już pierwszych minutach meczu stracą jednego piłkarza. Potem było już tylko ciekawiej. Po meczu Robert Lewandowski w Barcelonie zbiera same dobre oceny!

Jak gra Robert Lewandowski w Barcelonie?

Transfer czołowego napastnika reprezentacji Polski był porównywany do niekończącej się telenoweli. Do końca nikt nie widział, na jakich warunkach w końcu przejdzie do katalońskiego zespołu. Kiedy w końcu mógł w nim zagrać, zaczął strzelać wymarzone gole. I to w najlepszym stylu. Wielu zastanawiało się, jak Lewandowski poradzi sobie w tak prestiżowym klubie FC Barcelona. Stres i presja z tym związana, wypaliła już niejednego dobrego piłkarza. Lewy jednak radzi sobie doskonale, co potwierdził w meczu z Elche.

Elche grało w dziewiątkę

FC Barcelona już od samego początku widocznie dominowała na boisku, jednak nie potrafiła stworzyć sytuacji na stu procentowego gola. Kiedy Lewandowski biegł z piłką, faulowała go Gonzalo Verdu, za do zobaczył czerwoną kartkę. Po tym incydencie obrona Elche nieco zmalała a Barcelona zaczęła coraz śmielej atakować. W końcu, w 34 minucie meczu Lewandowski strzelił pierwszego gola dla katalońskiego klubu. Kilka minut później w pięknym stylu wynik na 2:0 zmienił Memphis Depay. Na koniec pierwszej połowy, Pedri strzelił gola, jednak WAR pokazał, że był mocno na spalonym.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia polskiego napastnika i wyniku 3:0. Wydaje się, że to właśnie ostatnia bramka zabiła jakiekolwiek nadzieje Elche na wyrównanie czy wygranie tego meczu. W pozostałym czasie gry, zawodnicy Elche nie potrafili oddać, chociażby jednego celnego strzału na bramkę Marca-Andre Ter Stegena.

Kiedy Lewandowski opuszczał murawę w 72 minucie meczu, od kibiców zgromadzonych na Camp Nou, otrzymał owacje na stojąco. Chociażby to pokazuje, jak zawodnik ten jest ceniony w hiszpańskim klubie. Czas pokaże, ile jeszcze bramek strzeli i czy powalczy o najwyższe piłkarskie trofea.