Popularny serwis aukcyjny Allegro jest w trakcie prac nad możliwością oferowania zakupu alkoholu poprzez internet. Jak zaznaczył Marcin Gruszka, rzecznik prasowy firmy, wynika to z przeprowadzonych badań spośród klientów serwisu, którzy wykazali duże zainteresowanie taką opcją.

Informacje na ten temat przedstawił Dziennik Gazeta Prawna. Jak podkreśla gazeta, jeśli Allegro, jako największa polska platforma e-commerce, wprowadzi tę zmianę, może to znacząco zrewolucjonizować rynek. Niemniej jednak, projekt ten budzi wiele wątpliwości, zarówno po stronie odbiorców jak i samego Allegro.

Firma na chwilę obecną nie chciała przedstawiać konkretnych szczegółów dotyczących swoich planów. Jak jednak podaje Dziennik Gazeta Prawna: „Z naszych informacji wynika, że Allegro nie planuje realizować dostaw alkoholu za pomocą paczkomatów, gdyż w ten sposób nie ma możliwości zweryfikowania wieku nabywcy. Zadanie to będzie więc leżeć po stronie kurierów, którzy już teraz są odpowiedzialni za sprawdzanie dokumentów przy dostarczaniu różnego rodzaju przesyłek bezpośrednio do klienta”.

„DGP” zwraca uwagę na fakt, iż „innowacyjny pomysł największej polskiej firmy e-commerce na sprzedaż alkoholu poprzez internet budzi poważne obawy. Istnieje ryzyko, że dostęp do trunków wysokoprocentowych stanie się jeszcze prostszy, a wszelkie plany rządu dotyczące ograniczenia sprzedaży alkoholu na stacjach paliw czy wprowadzenia nocnej prohibicji przez samorządy mogą okazać się nieskuteczne”.