Firma Apple jest w pełni przekonana o potencjale swojego produktu – iPhone 15 Pro. Pragnie ona, aby urządzenie to zapewniało graczom jakość rozgrywki, która nie tylko dorówna, ale nawet przewyższy tę oferowaną przez PlayStation 5 czy Xboksy Series X|S. Ta wiara w swoje możliwości została wyraźnie ukazana podczas ostatniej konferencji korporacji.

Podczas tego wydarzenia poświęcono zaskakująco dużo czasu na prezentowanie możliwości gier, które będą dostępne na iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Obie te wersje będą wyposażone w nowy chip A17 Pro, który według oznajmień producenta, będzie charakteryzował się o 20% większą wydajnością niż jego poprzednik. Ponadto deweloperzy otrzymają możliwość zaimplementowania obsługi ray tracingu dla graczy.

Rozmowę na temat możliwości gamingowych smartfonów Apple podjęli Jeremy Sandmel – starszy dyrektor do spraw oprogramowania GPU w Apple, Tim Millet – wiceprezes ds. architektury platform oraz Kaiann Drance – wiceprezes ds. ogólnoświatowego marketingu produktów iPhone. Rozmowa miała miejsce z redakcją IGN.

Tim Millet na samym początku wyjaśnił, że pomimo posiadania wysoce wydajnych urządzeń, Apple nie pragnie konkurować bezpośrednio z PlayStation i Xboksami. Zamiast tego, skupia się na tworzeniu platformy, która będzie atrakcyjna dla graczy.

Dodatkowo wiceprezes ds. architektury platform podkreślił rolę technologii, którą projektanci z Apple wdrożyli do swoich produktów. Technologia ta ma gwarantować niespotykane do tej pory wrażenia dla graczy:

„Wbudowaliśmy niesamowitą technologię skalowania bezpośrednio w nasz wyświetlacz. GPU również jest zdolne do skalowania. Dzięki temu, a także funkcjom takim jak ray tracing, cieniowanie siatki oraz zaawansowanej architekturze obliczeniowej, deweloper ma dostęp do szerokiej gamy algorytmów. Pozwalają one znaleźć optymalną równowagę między obliczeniami a jakością oraz wydajnością. To wszystko jest następnie łączone na poziomie oprogramowania i systemu.” – powiedział Millet.

Dzięki temu iPhone 15 Pro ma zapewnić znaczną przewagę nad konkurencyjnymi produktami. Ma to być nie tylko smartfon z możliwością robienia pięknych zdjęć, ale przede wszystkim pełnoprawna konsola do gier.

„To jest jak posiadanie wszystkiego, co kochasz i na czym polegasz, w jednym urządzeniu. Robienie zdjęć, przechwytywanie wspomnień, a teraz także potężna konsola do gier, którą możesz mieć zawsze przy sobie.” – dodała Kaiann Drance.