Zgodnie z najświeższymi danymi przedstawionymi przez analityków z Bernstein, Gautama Chhuganiego i Mahikę Sapra, wskaźniki rynkowe kryptowaluty Bitcoin sugerują, że możemy spodziewać się dalszego wzrostu wartości. Ich zdaniem, wartość jednego bitcoina może wynieść nawet 150 000 dolarów amerykańskich w następnym roku.

Zauważalny optymizm ze strony specjalistów z Bernstein co do przyszłości bitcoina był widoczny już wcześniej, zwłaszcza w okresie poprzedzającym zatwierdzenie funduszy ETF na BTC. W rzeczy samej, po utworzeniu tych funduszy cena bitcoina poszła w górę, a nawet przekroczyła swoje dotychczasowe ATH (ang. All Time High – najwyższa wartość wszech czasów), zatrzymując się nieco powyżej poziomu 70 000 dolarów amerykańskich.

W ostatnich kilku tygodniach obserwowaliśmy jednak spadek kursu BTC. Przyczyną była naturalna korekta rynku, ale również napięcia między Iranem a Izraelem (choć po tygodniu kurs znów zaczął rosnąć). W ostatnim tygodniu, niedźwiedzie zdobyły przewagę na rynku, powodując spadek kursu do poziomu poniżej 57 000 dolarów. Obecnie, cena jednego bitcoina wynosi 63 500 dolarów.

Chhugani oraz Sapra widzą w ostatnich spadkach wiele korzyści. Ich zdaniem, eliminują one nadmierną dźwignię finansową na kontraktach futures na giełdach kryptowalut. Podobnego zdania jest analityk z firmy Standard Chartered, Geoff Kendrick, który już dwa tygodnie temu stwierdził, że mamy obecnie tworzone warunki sprzyjające dalszemu wzroście wartości Bitcoin.