UBS, czyli największa instytucja bankowa w Szwajcarii, po przejęciu Credit Suisse – drugiego największego kredytodawcy na szwajcarskim rynku – w zeszłym roku, boryka się teraz ze zwiększoną ilością pracowników. Ponieważ przejęcie wiązało się ze wzrostem liczby personelu, UBS planuje obecnie redukcję zatrudnienia.

Według informacji prasowych, do których odwołuje się serwis bankier, redukcja może dotknąć między 30 a 35 tysięcy byłych pracowników Credit Suisse. W skali globalnej oznacza to, że zwolnień mogą doświadczyć pracownicy nie tylko w Szwajcarii, ale także poza granicami kraju. Nie jest wykluczone, że redukcja zatrudnienia dotknie również pracowników z Polski.

Jak już wcześniej bank UBS sygnalizował, zwolnienia będą miały miejsce w pięciu falach w ciągu bieżącego roku. Agencja Reuters, cytując szwajcarski dziennik „SonntagsZeitung”, podaje, że redukcje mają być przeprowadzane w czerwcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie. Ogólnie rzecz biorąc, planowane są cięcia obejmujące od 50 do 60 procent pracowników. Początkowo, zwolnienie ma dotknąć około 25-30 procent z nich.