W toku międzynarodowych ćwiczeń wojskowych Saber Strike 2024, które odbywały się w Bemowie Piskim na terenie Polski, doszło do tragicznego zdarzenia. Hiszpański żołnierz stracił życie. Informację o tym smutnym incydencie przekazała armia tego kraju. Hiszpański premier wyraził swoje szczere kondolencje dla rodziny i przyjaciół zmarłego kaprala.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że na poligonie zdarzył się feralny wypadek, w wyniku którego stracono życie. Wszystkie ćwiczenia były prowadzone na polskim terenie jedynie przez wojsko hiszpańskie.

Pedro Sanchez, premier Hiszpanii, publicznie złożył hołd kapralowi, który zginął na poligonie. „Chciałbym przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół kaprala z Hiszpanii, który dzisiaj stracił życie w wypadku na terenie Polski podczas manewrów NATO. Niech odpoczywa w pokoju” – napisał na swoim profilu.

Kapral z hiszpańskich sił zbrojnych, jak poinformowała armia, zginął na poligonie położonym w Bemowie Piskim w województwie warmińsko-mazurskim. Tragiczne zdarzenie miało miejsce podczas taktycznego ćwiczenia, podczas którego używano ognia.