Brazylijska reprezentacja siatkarska zdobyła w niedzielę 11 września brązowy medal mistrzostw świata.

Drużyna siatkarzy z Brazylii w niedzielę zmierzyła się z reprezentacją Słowenii w katowickim Spodku. Brazylijczycy pokonali rywali z Bałkanów w meczu o trzecie miejsce 3:1 z wynikami poszczególnych setów 25:18, 25:18, 22:25 i 25:18. Tym samym wywalczyli brązowy medal siatkarskich mistrzostw świata.

Rywale Polaków z półfinału biorąc pod uwagę cały przekrój meczu okazali się lepsi od zespołu ze Słowenii. Tym ostatnim jednak zdecydowanie bardziej sprzyjali polscy kibice na trybunach katowickiego Spodka.

Brazylijczycy, którzy byli finalistami dwóch poprzednich edycji siatkarskich mistrzostw świata w sobotnim półfinale polegli w starciu z Polakami 2:3 natomiast Słowenia uległa Włochom 0:3. Tym samym do finału imprezy awansowała Polska oraz Włosi. Ostatni finałowy mecz mistrzostw rozpoczął się tego samego dnia w niedzielę 11 września o 21. Ostatecznie jednak Polakom nie udało się sięgnąć po najwyższe trofeum i ulegli w tym spotkaniu rywalom 1:3 zajmując 2 miejsce i tym samym zdobywając srebrny medal tegorocznej edycji siatkarskich mistrzostw świata.

Tym razem więc, w przeciwieństwie do sukcesu Polaków sprzed ośmiu lat, zgromadzeni w katowickim Spodku siatkarscy kibice musieli zadowolić się tytułem wicemistrza świata zdobytym przez swoich idoli. Dla Włochów z kolei niedzielne mistrzostwo jest już drugim, które odnieśli w hali katowickiego Spodka, bowiem w ubiegłym roku na tym samym boisku zdobyli tytuł mistrza Europy.