Zapewne, w swojej kolekcji posiadasz wiele najróżniejszych kolorów lakierów hybrydowych, a jednak wciąż myślisz o powiększeniu swojego dobytku. Marzą Ci się pastelowe odcienie, albo inne szalone wariacje? Możesz bez problemu stworzyć je w domu, bez wycieczki do drogerii czy kolejnych zakupów internetowych.

Jak skutecznie mieszać lakiery hybrydowe? – zabawa całą paletą barw

Nie potrzebujesz nabywać lakieru, który posłuży Ci tylko raz, lub bardzo szybko Ci się znudzi. Wystarczy kilka minut, aby stworzyć swój własny, unikatowy kolor lakieru hybrydowego. Istnieje łatwy sposób, aby połączyć ze sobą barwy w odpowiedni sposób.

Jak stworzyć nowe odcienie mieszając lakiery hybrydowe?

Robienie nowych kolorów lakierów hybrydowych, to przede wszystkim pożyteczne i kreatywne zajęcie. Ostatnimi czasy na topie są paznokcie o kilku odcieniach np. nude, beże czy brązy. Nie potrzebujesz do tego pięciu różnych lakierów, ponieważ świetnie sprawdzi się tylko jeden! Jak? Nie ma nic prostszego. Tym razem wystarczy, jedynie nieco zamieszać. I to dosłownie!

Pamiętaj, aby do tej bajecznej, barwnej podróży użyć lakierów tej samej marki. Ułatwi to sprawę, ze względu na tę konsystencję, skład oraz intensywność pigmentacji lakierów. Te z tej samej marki pozwolą Ci cieszyć się piękną i przede wszystkim trwałą stylizacją paznokci. W innym przypadku, jest ryzyko uzyskania odwrotnego efektu, niż zamierzaliśmy. Do mieszania lakierów, będziesz potrzebować pędzelka, wacika lub removera w który możesz wycierać pędzelek, a także talerzyka albo profesjonalną, szklanką podkładkę. Najważniejsze będą, jednak dobrze dobrane lakiery o kolorach, które wybierzesz. Przy mieszaniu barw, jest kilka sprawdzonych zasad, które stosuje się także w malarstwie.

Warto dodać, że sprawdzają się one niemalże zawsze! Gdy chcesz rozjaśnić kolor lakieru lub stworzyć pastelową barwę – dodaj do niego nieco białego lakieru. Natomiast, gdy zależy Ci na przyciemnieniu – dodaj odrobine czerni. W ten sposób, możesz bardzo łatwo stworzyć całą paletę świetnych kolorów! Twoje paznokcie mogę wyglądać bardzo profesjonalnie, niczym po wyjściu z salonu. Taki efekt możesz uzyskać w kilku naprawdę łatwych krokach.

różowe lakiery hybrydowe

Mieszanie lakierów hybrydowych to sztuka i świetna zabawa

Jeżeli nie jesteśmy pewni, co chcemy stworzyć lub wciąż się wahamy – dobrze jest zrobić najpierw kilka prób na talerzyku. Ćwiczyć można, także na przezroczystej foli, ponieważ to właśnie ona najlepiej sprawdza się do tego typu zabiegów.

Czemu warto mieszać lakiery hybrydowe?

Wylewając nieco różnych kolorów obok siebie, mamy możliwość dotrzeć to tego, co do siebie najbardziej pasuje. Przyglądanie się oraz ćwiczenie da Ci większą pewność, a także pozwoli zaznajomić się z tym w jaki sposób działają twoje lakiery. Z początku, wymaga to nieco cierpliwości i skupienia, lecz z czasem staje się wręcz banalnie proste. Pamiętaj, żeby mieszać lakiery powoli, małym pędzelkim, aby nie narazić się na zbędne pęcherzyki powietrza.

Najważniejsze jednak, aby nie bać się eksperymentować i próbować nowych rzeczy! Zaszalej i połącz więcej, niż dwa odcienie, a być może wyjdzie Ci coś niesamowitego! Poszukuj swojego ideału i twórz własne, szalone propozycje! Kto wie? Może zainspirujesz także innych lub, chociażby zachwycisz niespotykaną wariacją! Spróbuj sama już teraz, a z pewnością nie pożałujesz.