Pełno w nim atrakcji. Jest ciepło, są piramidy i wyjątkowe hotele. Zabytków także nie brakuje. Z tego powodu Polacy odwiedzają ten kraj i cieszą się jego atrakcjami.

Dlaczego właśnie Egipt? Często wczasy w Egipcie są tańsze i kosztują np. 2000-3000 złotych. Wypoczynek w Europie może kosztować nawet 5000 złotych od osoby, a to już są dość duże pieniądze. Warto o tym pamiętać i korzystać z wypoczynku w pięknym miejscu.

Jakie są atrakcje Egiptu? Co trzeba wiedzieć o podróży do Egiptu?

Egipt ma wiele atrakcji. W tym kraju dostępne są piaszczyste plaże, rafy koralowe, rewelacyjne warunki do nurkowania oraz kitesurfingu. W Hurghadzie jest piękny park o nazwie Jungle Aqua Park, miejsce rozrywek oraz wyjątkowe.

Do Hurghady przyjeżdża wielu Polaków. Miło jest spędzać wolny czas w Egipcie, jest to naprawdę wyjątkowa wartość. Można znaleźć miejsce dla siebie, ciekawe i wyjątkowe. Hurghada daje relaks i wypoczynek.

Testy są potrzebne

W czasie pandemii koniecznie trzeba przeprowadzić testy na Covid. Należy to uczynić 72 godziny przed tym terminem. Testy wykonuje się odpłatnie – PCR są droższe i kosztują ponad 400 złotych, ale antygenowe kosztują około 140 złotych. Większość osób wykonuje takie testy za 140 złotych z uwagi na oszczędności oraz obciążenie domowego budżetu. Nie ma obowiązkowych szczepień obowiązujących przed wjazdem do Egiptu.

Wiza jest bardzo potrzebna

Wiza jest potrzebna – jednorazowa kosztuje około 25 USD, a wielorazowa to koszt około 60 USD. Jest to wydatek, ale konieczny, bez niego nie da się wjechać do Egiptu. Wyrobienie wizy jest łatwe i relatywnie niedrogie. Jednorazowa wiza nie stanowi obciążenia finansowego. Wizę można kupić w internecie lub na lotnisku, jest to łatwa i szybka operacja.

Czy wczasy w Egipcie są rodzinne?

Do Egiptu jeżdżą całe rodziny, jeżdżą tam też osoby samotne. Jest to dla nich doskonałe miejsce, w którym mogą się porządnie zrelaksować. Na pewno warto miło spędzać czas w Egipcie. Tydzień lub dwa w tym kraju to najlepsza atrakcja.

Cło jest konieczne

Do Egiptu nie wolno wwozić dużych ilości leków. Można wwieźć gotówkę, ale nie więcej niż 10 000 USD. Podróżni indywidualni nie mogą uzyskać zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów.

Należy uważać na strój

Poza obiektami turystycznymi nie nosi się szortów i krótkich spódnic czy sukienek, ramiona także należy zakrywać. W kościołach i meczetach koniecznie należy ubierać się dobrze, czyli szanując uczucia religijne osób miejscowych. Warto zadbać o to, by ładnie wyglądać oraz prezentować się w sposób naprawdę idealny. Strój powinien zakrywać ramiona oraz kolana. Takie są zasady. Jest to kraj muzułmański i należy to w pełni uszanować. Arabowie są czuli na punkcie zbytniego eksponowania nagiego czy też półnagiego ciała.

Jeśli zabieramy psa na wyjazd to koniecznie trzeba go zaszczepić przeciwko wściekliźnie. Jest to naprawdę ważne, ponieważ pies bez szczepienia nie zostanie wpuszczony do tego kraju.

Egipt – gdzie warto pojechać?

Kair to piękne miasto. Jest w nim najstarszy bazar na świecie, Khan El-Khalili. Można kupić tam pamiątki, zjeść smaczne dania i wypić kawę przyrządzoną po arabsku. Poczucie klimatu Egiptu to ważna rzecz, a na tym bazarze można skosztować smaków tego pięknego kraju.

Nurkowanie w Morzu Czerwonym czy rejs statkiem po Nilu to wyjątkowe atrakcje tego pięknego kraju. Oaza Siwa to miejsce, w którym można spotkać Berberów. Warto odwiedzić je i dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym plemieniu.

W Luksorze jest Muzeum Mumifikacji, w którym można wiele dowiedzieć się o balsamowaniu ciał. Jest to jedna z najciekawszych rozrywek. Pełna wiedza o zwyczajach, balsamowaniu i tradycji. Do tego muzeum każdy powinien się wybrać, aby wiedzieć jak byli konserwowani faraonowie po śmierci. Można obejrzeć także zmumifikowane szczątki zwierząt, a to też wyjątkowa rzecz dla każdego.

Wyjątkowy jest wschód słońca oglądany z Góry Synaj. Jest to przeżycia najwyższej klasy i nie mające sobie równych. Na pewno warto miło spędzić czas w tym miejscu, powinien to być obowiązkowy punkt zwiedzania dla niejednej wycieczki z dowolnego kraju świata.

Pokaz taneczny jest także wyjątkowy. Tanoura Dance Show to bardzo kolorowy oraz pełen energii występ. Każdy chce obejrzeć niezwykłe występy i wydarzenia. Ma okazję w Egipcie. Na pewno warto miło spędzić czas na takich pokazach.

Piramidy w Gizie oraz architektura koptyjska w Kairze są na pewno godne obejrzenia i mają styl niezapomniany. Niejedna osoba doceni takie przepiękne zabytki, które należą do najbardziej wyjątkowych.

Piękno przyrody: majestatyczne góry, morze i widoki zapierające dech w piersiach. Na to można liczyć i tego zawsze można oczekiwać.

Czy Egipt jest bezpieczny?

Kraj jest ogólnie rzecz biorąc bezpieczny, ale poza miastami, w nocy i w odludnych miejscach można zostać okradzionym lub pobitym. Nie zaleca się samotnych nocnych spacerów, nie jest to bezpieczne. Lepiej zadbać o własne bezpieczeństwo i życie, nie narażając się – tak zalecają biura podróży oraz rezydenci na miejscu. Należy uważać na przypadkowe znajomości.

Romans w Egipcie jest zazwyczaj jedynie romansem, a nie początkiem płomiennego uczucia. O tym także nie wolno zapominać. Turysta może paść ofiarą przykrych wydarzeń, o ile nie będzie ostrożny. Tak jest jednak na całym świecie, a nie tylko w tym przepięknym kraju.

W Egipcie trzeba uważać na jedzenie

Wodę pije się butelkowaną, nie wolno pić surowego mleka oraz jeść potraw kupowanych na ulicach. Może to się skończyć problemami żołądkowymi lub chorobą faraona. Warto jednak jadać miejscowe specjały w hotelu – tam są przygotowane odpowiednio i higienicznie. Drinki z lodem też mogą być podstępne, ponieważ lód jest robiony na wodzie surowej, a to może przysporzyć problemów.