Czytanie książek to Twoje główne hobby? Nie masz już miejsca na regałach, a wyjeżdżając na wakacje zabierasz ze sobą kilka książek, lub kupujesz je na miejscu? Być może jest to dobry moment, żeby rozważyć zakup czytnika e-booków. Czytniki e-booków stały się niezwykle popularne na przestrzeni ostatnich lat. Umożliwiają czytanie książek i różnych publikacji w wersji elektronicznej. Coraz więcej wydawnictw w swojej ofercie ma również elektroniczne wersje książek, które można kupić w wielu księgarniach. Zastanówmy się wiec, czy warto zainwestować w czytnik e-booków oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia.

Czy warto kupić czytnik e-booków?

Czytniki e-booków z pewnością nie są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Są osoby, które nie są w stanie zrezygnować z zapachu nowej książki i szeleszczenia stron podczas ich przewracania. Czytniki e-booków najlepiej sprawdzą się u osób, które czytają naprawdę dużo książek. Czytniki są bardzo lekkie i kompaktowe. Z łatwością zmieszczą się w bagażu i damskiej torebce. Dzięki temu nie musimy wozić ze sobą czasami bardzo ciężkich książek. Czytniki e-booków mają jeszcze jedną bardzo pożyteczną funkcję. Z łatwością zmienimy w nich jasność ekranu, czy też wielkość czcionki. Jest to duże ułatwienie dla osób, które mają problemy ze wzrokiem. Podsumowując, niektórym osobom zakup czytnika e-booków będzie się bardzo opłacać. Warto wspomnieć, że e-booki często są tańsze niż klasyczne książki. Można również korzystać z platform, które udostępniają szeroką ofertę e-booków w ramach wykupionego abonamentu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czytnika?

Najważniejszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze czytnika e-booków, jest jego ekran. Jakość czytania zależy właśnie od jakości ekranu czytnika. Powinniśmy sprawdzać takie parametry jak wielkość ekranu, jego rozdzielczość i to czy posiada podświetlenie. Większość czytników ma tak zwany papierowy ekran, który nie odbija światła. To duże ułatwienie podczas czytania. Ważnym parametrem jest również wbudowana pamięć urządzenia. Należy pamiętać, że im większa pamięć tym więcej możemy mieć wgranych książek. Istotną kwestią jest również pojemność baterii. Polecamy decydować się na urządzenia z najdłuższym czasem pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na interfejs urządzenia i to czy jest on intuicyjny i łatwy w obsłudze. Istotne mogą okazać się też dodatkowe funkcje, takie jak przeglądarka internetowa, czy możliwość odtwarzania audiobooków.