W miniony piątek w Łukowie położonym w województwie lubelskim doszło do zabójstwa w jednej z kancelarii komorniczych. Podejrzanym o popełnienie tej zbrodni jest 42-letni Karol M. Mężczyzna śmiertelnie ranił nożem komornika. Zaatakowani zostali także pracownik kancelarii oraz policjant, który interweniował w trakcie zdarzenia. Karol M. nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów, jednakże sąd zadecydował o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie. Za popełnioną zbrodnię podejrzanemu grozi wyrok dożywocia.

Przed zabójstwem

Tego samego dnia, przed zabójstwem, podejrzany Karol M. pojawił się w 2 inny kancelariach komorniczych w Łukowie. W pierwszym biurze zachowywał się agresywnie. Pracownik kancelarii wyrzucił go z biura. Następnie Karol M. udał się do drugiej kancelarii. W tym biurze pracowników od podejrzanego odgradzała lada i osłona z pleksi. Karol M. ponownie był agresywny. Krzyczał, starał się zniszczyć osłonę z pleksi oraz rozrzucał po pomieszczeniu dokumentację. Opuścił biuro po tym jak pracownicy zagrozili mu, że wezwą policję. Swoje kroki skierował do kolejnego komornika mającego swoje biuro kilkaset metrów dalej. W drodze napadł na postronną osobę uderzając ją i opluwając. Będąc na miejscu spotkał wracających z czynności w terenie pracowników kancelarii.

Tragiczne wydarzenia

Kobieta pełniąca w tym biurze funkcję komornika udała się do swojego gabinetu. Najpewniej była przekonana, że do pomieszczenia razem z nią wchodzi jej współpracownik. Karlo M. zaatakował kobietę nożem, zadając jej ostatecznie 40 ciosów. Pracownicy biura słysząc krzyk i hałas dobiegający z gabinetu otworzyli drzwi pomieszczenia. Wówczas Karol M. zaatakował jednego z nich, natomiast pozostali wybiegli na ulicę wezwać pomoc. Chwilę później w biurze znaleźli się policjanci. Jeden z nich, widząc jak napastnik rusza na nich z nożem oddał strzał ostrzegawczy. Prawdopodobną przyczyną ataku były długi jakie miał podejrzany. Jak się okazało w toku postępowania, długi te Karol M. miał w innej kancelarii, a zamordowana kobieta nie prowadziła jego sprawy.