Zima może być bardzo trudnym okresem dla naszej skóry. Szczególnie jeśli nie zadbamy o jej odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każda pora roku wymaga stosowania innych kosmetyków. Zimą nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak niska temperatura, zanieczyszczenie powietrza, czy silny wiatr. Każdy z nich może przyczynić się do pogorszenia stanu naszej cery. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć w jaki sposób zadbać o skórę zimą. Przypominamy o podstawowych zasadach pielęgnacji!

Podstawy zimowej pielęgnacji

Zastanawialiście się kiedyś, czego potrzebuje nasza skóra zimą? Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie i stosowną ochronę. Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest również oczyszczanie skóry. Zimą jest szczególnie ważne. Zimowe powietrze często jest zdecydowanie bardziej zanieczyszczone. Przez to na skórze osadza się znacznie więcej substancji, które powinniśmy regularnie oczyszczać. Ważne jest, żeby pamiętać o tym, że kosmetyki do oczyszczania, które stosujemy zimą, powinny być na tyle delikatne, żeby nie przesuszać skóry. Gdy już odpowiednio oczyścimy skórę, warto ją stonizować, a następnie dogłębnie nawilżyć. Zimą wszyscy powinniśmy sięgać po kremy dogłębnie nawilżające skórę. Odpowiednio dobrany krem, użyty na noc, może zdziałać cuda. W ciągu dnia oprócz odpowiedniego nawilżenia, musimy pamiętać też o ochronie. Oczywistym jest stosowanie kremów zabezpieczających przed mrozem. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna zasada, czyli ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych! Tak, zimą również powinniśmy stosować kremy z filtrem UV. O czym jeszcze musimy pamiętać? W dobrze przygotowanej na zimę kosmetyczce nie może zabraknąć balsamów do ust i kremów do rąk.

Zima to doskonały czas na zabiegi kosmetyczne

Wielu zabiegów kosmetycznych nie poleca się latem. Natomiast zima to doskonały czas na wykonanie na przykład depilacji laserowej. W wielu salonach kosmetycznych polecane są również inne zabiegi, które warto wykonać właśnie o tej porze roku. Mowa między innymi o mikrodermabrazji, czy mezoterapii bezigłowej. Zimą częściej wykonuje się również wszelkie zabiegi przy użyciu lasera. Wielu z tych zabiegów nie wykonuje się latem, przez częstą ekspozycję na działanie promieni słonecznych. Zima to również doskonały moment na usuwanie wszelkich znamion skórnych. Zimniejsze miesiące to też dobra chwila na zrobienie peelingów chemicznych i różnych zabiegów z użyciem kwasów.