W Twoim domu pojawił się kot? A może dopiero planujesz adopcję lub kupno zwierzaka? To pierwszy mruczek, z którym będziesz mieszkać? Z pewnością zadajesz sobie właśnie pytanie, jakie akcesoria będą Ci niezbędne. W sklepach zoologicznych znajdziesz wiele produktów, które ułatwią Ci życie. W tym artykule podpowiemy Ci w jakie akcesoria powinni zaopatrzyć się właściciele kotów.

Podstawowa wyprawka dla kota

Istnieje kilka produktów, w które każdy właściciel kota powinien się zaopatrzyć. Najważniejsza jest oczywiście odpowiednio dobrana karma. To przede wszystkim od niej zależy zdrowie i kondycja Twojego pupila. Zanim zdecydujesz się na zakup wybranego jedzenia, dokładnie zapoznaj się z jego składem. Zdecydowanie częściej poleca się karmę mokrą niż suchą. Będą Ci potrzebne również miseczki. Musisz kupić przynajmniej dwie. Jedna na jedzenie, druga na wodę, do której kot powinien mieć stały dostęp. Kolejnym, niezwykle istotnym przedmiotem jest kuweta. Ich wybór w sklepach jest ogromny. Możesz kupić kuwetę odkrytą, lub zakrytą, z ruchomą klapką. Warto wiedzieć, że nie wszystkie mruczki, będą chętnie korzystać z zamkniętej kuwety. Do kuwety potrzebny jest również żwirek i łopatka do czyszczenia. To absolutne minimum, które musi zakupić każdy właściciel kota. Warto jednak zainwestować w akcesoria, które umilą czas Twojemu pupilowi i pozwolą zachować mu dobrą kondycję!

Drapaki, akcesoria i zabawki dla kota

Istnieje wiele przydatnych akcesoriów, które sprawią, że Twój kot będzie mieć lepszą kondycję i zdecydowanie przyjemniejsze życie. Przede wszystkim warto zainwestować w drapak. Pozwoli to uniknąć podrapanych mebli w mieszkaniu! Koty zgodnie ze swoją naturą muszą drapać. Wybierając drapak, powinniśmy zdecydować się na taki, który jest stabilny i atrakcyjny dla kota. Warto, żeby miał kilka poziomów i dodatkowe akcesoria, jak leżaczek, czy budka, w której mruczek znajdzie schronienie. Kot powinien posiadać również kilka zabawek, które go zaktywizują i zadbają o jego kondycję. Mogą to być piłeczki, wędki, grzechotki. Sam musisz sprawdzić, czym najchętniej będzie bawić się Twój pupil. Co jeszcze może Ci się przydać? Możesz zakupić również specjalną szczotkę dla kota lub rękawicę czeszącą i nożyczki do obcinania pazurków. Dzięki temu nie będzie konieczności, żeby odwiedzać weterynarza, w celu skrócenia pazurów kociaka. A jeśli już jesteśmy przy podróżach, koniecznie musisz kupić również transporter, w którym bezpiecznie przewieziesz kota z miejsca na miejsce.