W środę 8 marca doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem aut osobowych i ciężarówek. W wypadkach zginęły w sumie 3 osoby, a w każdym z nich brały udział również dzieci. Wypadki spowodowały duże utrudnienia w ruchu drogowym. Przypominamy, że przy obecnie panujących warunkach drogowych, należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość.

Tragiczny wypadek w województwie warmińsko-mazurskim

Do pierwszego z wypadków doszło w środę rano, w województwie warmińsko-mazurskim. Dokładniej na drodze krajowej numer 59, na odcinku pomiędzy Mrągowem a miejscowością Piecki. Jak wynika z informacji podawanych przez funkcjonariuszy policji, w wypadku brały udział dwa pojazdy. Samochód osobowy marki Kia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w ciężarówkę. Auto osobowe prowadziła 24-letnia kobieta. Podróżowała z nią dwójka dzieci. 24-latkę w stanie krytycznym przewieziono do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy jej życia nie udało się uratować. Dwóch nastoletnich chłopców, którzy podróżowali samochodem osobowym, także trafiło do szpitala. Wiadomo, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna, który prowadził ciężarówkę, nie doznał poważniejszych obrażeń. Aktualnie policjanci, pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku. W miejscu zdarzenia, przez długi czas panowały znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Zderzenie osobówki z cysterną

Drugi, tragiczny wypadek, wydarzył się w miejscowości Szczury, w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego. Około południa, zgłoszenie dotyczące wypadku odebrał dyżurny straży pożarnej. Obecnie nie wiadomo jeszcze jakie były okoliczności wypadku. Wiadomo jedynie, że doszło tam do zderzenia czołowego auta osobowego z samochodem ciężarowym. Dokładniej była to cysterna, na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiornika. W wyniku zderzenia zginęły 2 osoby – mężczyzna, który prowadził osobówkę oraz dziecko. Do szpitala przewieziono również 3 osobę podróżującą autem osobowym. Kobieta jest w ciężkim stanie. Nie ustalono także tożsamości ofiar. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Został poddany badaniu alkomatem, był trzeźwy.