Nie tak dawno pisaliśmy o pewnych czynnościach podjętych przez policję w sprawie Iwony Wieczorek. Przypomnijmy, iż mniej więcej w połowie grudnia funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. Jedną z nich jest Paweł P. Mężczyzna to znajomy zaginionej kobiety. Feralnego wieczoru spotkali się wspólnie z kilkoma innymi znajomymi i bawili w jednym z sopockich klubów nocnych. Pawłowi P. postawiono zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa oraz podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie. Teraz służby prowadzą dalsze czynności. Tym razem skupiają się one na przeszukiwaniu terenu w okolicy Zatoki Sztuki w Sopocie.

Śledztwo prowadzone przez policyjne Archiwum X

Do zaginięcia Iwony Wieczorek doszło w 2010 roku. Intensywne działania policji i prokuratury mające na celu wyjaśnienie sprawy zniknięcia młodej kobiety trwały przez około 18 miesięcy. Niestety żaden z tropów podjętych w trakcie dochodzenia nie doprowadził śledczych do rozwikłania zagadki. Ostatecznie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postanowiła umorzyć sprawę. W 2017 roku policja przeprowadziła poszukiwania w Jelitkowie. Natomiast w 2019 roku sprawa trafiła do Archiwum X. Pracują nad nią śledczy z Krakowa. Śledczy przeprowadzili w 2021 roku eksperyment procesowy mający na celu odtworzyć przebieg wydarzeń z nocy zaginięcia Wieczorek. We wrześniu bieżącego roku przeszukano dom znajomego Iwony – Pawła.

Przeszukiwanie studzienek, przekopywanie plaży

Obecnie od około tygodnia trwają intensywne poszukiwania w okolicy Zatoki Sztuki w Sopocie. Już 22 grudnia policja otoczyła taśmą teren wokół budynku. Tydzień później funkcjonariusze przeszukali studzienki kanalizacyjne. W tym celu wykorzystali specjalną sondę z kamerą. Ponadto policja korzysta z koparki i wykrywaczy metalu przeczesując pobliski fragment plaży. W momencie zaginięcia budynek nieistniejącej już Zatoki Sztuki był w trakcie budowy. Mógł zatem być świetnym miejscem do ukrycia zwłok. Warto przypomnieć, że w tym nieistniejącym już, owianym złą sławą klubie grasował niegdyś Krystian W. ps. Krystek. Mężczyznę skazano za wiele przestępstw seksualnych. Z wiedzy śledczych wynika, że mógł on znać Iwonę Wieczorek.