Lifting twarzy bez niebezpiecznych, chirurgicznych zabiegów? Odżywienie i ujędrnienie skóry w szybki i widoczny sposób? Tak! To wszystko jest możliwe, dzięki masażowi Kobido. Jednak Kobido to coś więcej niż zwykły masaż! To swego rodzaju rytuał, który powinien odbywać się według ustalonych zasad i w odpowiednim porządku. Masaż Kobido wywodzi się z medycyny chińskiej, a w ciągu ostatnich lat stał się niezwykle popularny na całym świecie. Chętnie korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzisiaj opowiemy Wam wszystko, co powinniście wiedzieć o tej technice masażu.

Masaż Kobido – jak go wykonać?

Masaż Kobido, wywodzący się z medycyny chińskiej, to pewnego rodzaju rytuał. Składa się z następujących po sobie etapów oraz konkretnych ruchów, które przynoszą różne efekty. Te wolniejsze ruchy dają nam odprężenie i relaks, natomiast te szybkie pobudzają procesy odpowiedzialne za lifting skóry. Prawidłowo wykonany masaż Kobido z powodzeniem może zastąpić inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Pierwszym etapem masażu jest oczywiście demakijaż i oczyszczanie skóry twarzy. Następnie przechodzi się do części relaksacyjnej, która ma na celu odprężenie mięśni twarzy. Masażysta nie skupia się jedynie na mięśniach twarzy, ale masuje również kark. Gdy osoba masowana jest już wystarczająco zrelaksowana, przechodzi się do masażu właściwego. Charakteryzują go specyficzne ruchy, takie jak szczypanie, pociąganie i ugniatanie. To wszystko ma pobudzać skórę do szybszej regeneracji i widocznego ujędrniania. Co ważne, każdy masaż Kobido powinien kończyć się akupresurą.

Dla kogo masaż Kobido? Wskazania, przeciwskazania i efekty masażu

Jakie efekty daje prawidłowo wykonany masaż Kobido? Przede wszystkim widoczne ujędrnienie skóry i poprawienie owalu twarzy. Regularnie powtarzany zabieg spłyca zmarszczki, wygładza skórę i poprawia jej elastyczność. Widocznie odmładza skórę, dodaje jej blasku i usuwa nieprzyjemne napięcie mięśniowe. Masaż Kobido przyspiesza również procesy regeneracji skóry. Kto może skorzystać z tego zabiegu? Każda osoba, która chce zadbać o swoją skórę, ujędrnić ją, pozbyć się zmarszczek i zniwelować napięcie mięśniowe. Masaż Kobido to doskonały zabieg likwidujący stres. Istnieją jednak pewne przeciwskazania do wykonywania tego zabiegu. Przede wszystkim powinny unikać go osoby z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym. Przeciwskazaniem są również rany, otarcia i stany zapalne skóry. Nie powinno się go również robić podczas infekcji, a także po niedawnych zabiegach na skórze twarzy.