Pomalowane usta stanowią doskonałe dopełnienie makijażu. Bez pomadki na wargach makijaż wydaje się być niepełny. Dzięki dobrze dobranemu kolorowi pomadki może podkreślić kształt naszych ust, optycznie je powiększyć i uwydatnić. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wybieranie odcienia szminki. Jak to zrobić? Są dwa podstawowe kryteria, czyli dobór koloru pomadki do karnacji oraz do koloru włosów. Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki, w jaki sposób idealnie dobrać odcień szminki.

Jak dobrać pomadkę do karnacji?

Odpowiednie dobranie odcienia pomadki do karnacji to ważne i wcale niełatwe zadanie. Dobrze dobrany kolor może podkreślić nasze usta i idealnie wkomponować się w makijaż. Źle dobrany odcień natomiast może sprawić, że cały makijaż będzie wyglądać źle, a pomadką podkreślimy wszelkie niedoskonałości. Jeśli mamy jasną karnację, dobrze jest się zdecydować na pomadki również w jasnych odcieniach. Ciemne pomadki mogą tworzyć sztuczny i zbyt natarczywy efekt. W przypadku jasnej cery dobrze sprawdzą się odcienie różu, brzoskwini, beżu. Osoby ze średnią karnacją mogą sięgnąć po nieco ciemniejsze i odważniejsze kolory. Dobrym wyborem mogą okazać się pomadki o ciepłych tonach. Dla osób z ciemną karnacją doskonale sprawdzają się szminki w intensywnych kolorach. Jeśli masz ciemną karnację śmiało możesz zdecydować się na pomadkę w odcieniu czerwieni, fioletu, bordo lub pomarańczy. To jedynie sugestie, możecie same eksperymentować i sprawdzać jakie kolory będą najlepiej prezentować się na Waszych ustach.

Jak dobrać pomadkę do koloru włosów?

Równie istotny jest dobór odcienia pomadki do koloru włosów. I chociaż wybór koloru pomadki zależy najbardziej od indywidualnych preferencji i upodobań to warto wziąć pod uwagę te sugestie. U blondynek najlepiej sprawdzą się kolory neutralne i jasne. Chociaż niektóre blondynki uwielbiają również czerwienie i inne odważniejsze odcienie. W przypadku blond włosów proponujemy postawić na subtelne róże, nude lub brzoskwinie. Możecie sprawdzić, jak czujecie się też w takich szalonych odcieniach jak fuksja. U kobiet z ciemnymi włosami dobrze będą wyglądać bardziej wyraziste i mocne kolory. Oczywiście doskonale powinna sprawdzić się klasyczna czerwień. Warto również mieć w kosmetyczce szminki w odcieniach brązu, bordo, a także intensywnego różu. Dla dziewczyn z rudymi włosami polecamy odcienie brązu, czerwieni, różu i pomarańczy. Do rudych włosów najlepiej będą pasować pomadki w ciepłej tonacji kolorystycznej.