Akcesoria meblowe, takie jak prowadnice mają kluczowy wpływ na funkcjonalność szuflad. To od nich zależy maksymalny udźwig, głośność, a także szybkość otwierania. Z tego powodu ważne jest wybieranie produktów wysokiej jakości. Takimi są prowadnice BLUM. Jak maksymalnie wykorzystać możliwości, które oferują?

BLUM — producent wysokiej jakości prowadnic i akcesoriów meblowych

Przedsiębiorstwo BLUM to pochodząca z Austrii firma założona w marcu 1952 roku przez Juliusa Bluma, wykwalifikowanego kowala. Pierwotnie zajmowała się produkcją nitów antypoślizgowych na podkowy. Przez lata oferta została rozszerzona o akcesoria meblowe, takie jak okucia, zawiasy, czy prowadnice.

Dzięki swojej bogatej historii BLUM to sprawdzona marka, która cieszy się sporą popularnością w Polsce. Jej produkty charakteryzują wysoka jakość wykonania, nowoczesne technologie i duża uniwersalność.

Prowadnice BLUM — rodzaje

Marka BLUM oferuje dwie linie prowadnic: MOVENTO oraz TANDEM. Pierwszy z rodzajów charakteryzuje się doskonałą nośnością, a także możliwością stosowana pełnego wysuwu, dzięki pokaźnej długości. Prowadnice są dostępne w długościach od 450 do 650 mm (klasa obciążenia 70 kg) lub 700-750 mm (klasa obciążenia 60 kg).

Prowadnice TANDEM oferują mniejsze klasy obciążenia, lecz są bardziej uniwersalne. Dostępne są w zakresie długości od 250 do 650 milimetrów. Dlatego można stosować je zarówno w szufladach z pełnym, jak i częściowym wysuwem. Najczęściej są oferowane w klasie obciążenia 30 kg.

Jak wykorzystać możliwości prowadnic BLUM?

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferują prowadnice BLUM, trzeba dopasować je do zastosowania szuflady. Przy pełnym wysuwie lepiej sprawdzą się produkty z linii MOVENTO. To doskonały wybór na przykład do kuchni, gdzie szuflada musi utrzymać ciężkie garnki, patelnie, czy naczynia i jednocześnie zapewnić do nich dostęp.

W sypialni lepiej sprawdzi się za to prowadnica z linii TANDEM. Klasa obciążeniowa jest gorsza, lecz większy zakres długości prowadnic ułatwi dobór odpowiedniego elementu.