Marzą Ci się włosy rodem z reklamy szamponu? Musisz więc odpowiednio zadbać o ich pielęgnację. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każdy z etapów dbania o włosy jest niezwykle ważny. A pierwszym etapem pielęgnacji włosów jest ich mycie. Bardzo ważne jest to jakich kosmetyków do włosów używasz, jednak równie istotne jest to w jaki sposób ich używasz! Odpowiedni sposób mycia włosów może znacznie poprawić ich kondycję i zapewnić im zdrowy i lśniący wygląd. Dlatego dzisiaj powiemy Wam jak powinniśmy myć włosy i opowiemy Wam trochę o metodzie kubeczkowej.

Do mycia włosów również trzeba się odpowiednio przygotować!

Mycie włosów to najprostszy etap ich pielęgnacji? Możliwe. Jednak również do niego trzeba się odpowiednio przygotować. Im więcej wiesz na ten temat, tym większa szansa na to, że mycie włosów przyniesie jak najlepsze efekty. Absolutną podstawą przed myciem włosów jest ich dokładne rozczesanie. Dzięki temu usuniesz z nich pozostałości kosmetyków do stylizacji. Dzięki temu włosy będą się mniej plątać podczas mycia i istnieje mniejsze ryzyko powstawania kołtunów, które później bardzo ciężko rozplątać. Pamiętaj, żeby podczas rozczesywania nie szarpać włosów i obchodzić się z nimi jak najdelikatniej. Jeśli masz kręcone włosy, rozczesuj je po uprzednim nałożeniu na nie odżywki. Tak naprawdę to całe przygotowanie do mycia, poza jedną, niezwykle ważną kwestią. Mowa tu oczywiście o wybraniu odpowiedniego szamponu. Zawsze powinniśmy dobierać go indywidualnie, do aktualnych potrzeb naszych kosmyków. Skoro jesteśmy już przygotowani do mycia włosów, czas dowiedzieć się w jaki sposób je umyć!

Metoda kubeczkowa

Metoda kubeczkowa to sposób mycia włosów, który ma wiele zalet. Wpływa pozytywnie zarówno na kondycję naszych włosów, jak i na kondycję naszego portfela. Dlaczego? Ponieważ pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie szamponu! Oprócz tego mycie włosów metodą kubeczkową ogranicza ryzyko wystąpienia podrażnień. Myjąc głowę w ten sposób, dużo łatwiej nam później spłukać szampon i uniknąć przeciążenia włosów. Stosując ten sposób sprawiamy też, że szampon łatwiej dociera w każde miejsce, dostarczając naszym włosom składniki odżywcze. Na czym polega ta metoda? To bardzo proste! Przed umyciem włosów trzeba przygotować naczynko, w którym wymieszamy niewielką ilość szamponu z wodą. Po osiągnięciu gęstej piany, możemy ją nakładać bezpośrednio na włosy. Następnie delikatnie masujemy i całość spłukujemy. I gotowe!